Аксесуари для дверей: якими вони бувають

Аксесуари для дверей являють собою категорію спеціалізованих пристосувань, які призначаються для поліпшення комфорту користування дверима. Таке обладнання встановлюється як на самі двері, так і біля них, допомагаючи створити максимально якісні умови користування.

Ця фурнітура умовно розподіляється на дві великі категорії: аксесуари для вхідних і міжкімнатних варіантів. Кожен із цих типів містить певний набір пристосувань, які можуть використовуватися винятково для конкретного призначення.

Виробники аксесуарів для дверей виготовляють їх у широкому асортименті. Найбільший попит серед потенційних покупців мають такі пристосування:

  • Дверне вічко є невід'ємним елементом усіх вхідних дверей. Складається воно зі скла і його обрамлення, які кріпляться з обох боків полотна. Завдяки вічку мешканці будинку зможуть спостерігати, хто стоїть у них за дверима або ж на сходовому майданчику. Основним параметром вибору такої деталі є якість скла. Вона має бути максимально високою для того, щоб можна було роздивитися обличчя людей.
  • Девіатори — це додаткова захисна система для кожного житлового, офісного або виробничого приміщення. Вони мають вигляд міцних металевих запірних елементів. Встановлюються винятково на внутрішній стороні дверей. Зовні відкрити беззамкові моделі абсолютно нереально. Проте, зробити це зсередини зовсім нескладно. Девіатори привертають увагу своєю простотою, довговічністю й надійністю.
  • Засувка — це ще один універсальний елемент для замикання дверей. Такі пристосування найчастіше встановлюються на міжкімнатні варіанти. Їх цілком достатньо для домашнього вжитку. Однак такі конструкції характеризуються невисокою міцністю й можуть досить швидко зламатися. Тому встановлювати їх на вхідні двері вкрай не рекомендується.
  • Квадрат для дверної ручки – це невеликий металевий елемент, який призначається для якісного закріплення ручки на дверному полотні. Такий елемент може бути стилізований під колір полотна, інтер'єр кімнати. Він відрізняється міцністю й довговічністю.
  • Ротор дверей призначається для монтування на міжкімнатні дверні конструкції. З його допомогою можна відчиняти двері не тільки за фронтальним принципом, а й за допомогою пересування в сторони. Таке пристосування дає можливість створити щонайперше оригінальне дизайнерське рішення для інтер'єру будинку або квартири.
  • Дверний упор являє собою невеликий компактний пристрій, який монтується на підлогу або стіну. Він не дає відчинити двері далі дозволеної позначки. Завдяки цьому елементу вдається позбутися грюкання, яке так набридає мешканцям будинку. Встановлюється переважно на міжкімнатні моделі, але в деяких випадках використовується для вхідних. У такому разі дверний упор встановлюється тільки в приміщенні.

Як вибрати аксесуари для дверей

Вибирати аксесуари для дверей потрібно зважаючи на призначення кожного з таких пристосувань. Найперше ці конструкції мають бути міцними й довговічними. Вони мають витримати активну експлуатацію й не втрачати свій первинний товарний вигляд.

Такі елементи мають ідеально гармоніювати з дверним полотном. Тому варто придивлятися до цікавих моделей, розроблених спеціально для пластикових, металевих або дерев'яних дверей.

Щоб зрозуміти, як проявляє себе конкретний аксесуар для дверей у побутовому використанні, потрібно звернути увагу на відгуки попередніх покупців. Вони розкажуть про переваги й вади кожного варіанта

Показати ще 60 товарів