За останні кілька років, сфера цифрових технологій не обійшла стороною жодну сферу нашого життя. І керування автомобілем — не виняток. Сьогодні, щоб припаркувати автомобіль, досить декількох камер, розташованих із боків і в задній частині авто, замість кількох дзеркал, орієнтуватися за якими досить важко людям, що починають опановувати процес водіння. Однак самих лише камер недостатньо. Необхідна ще наявність спеціального монітора, на який буде виводитися зображення.

Основні типи автомобільних моніторів

Завдяки мультимедійним технологіям, сьогодні, можна побачити монітори різних розмірів і типів. Найбільш поширені панелі таких типів:

 • Дзеркало-монітор — найпростіші девайси для камери заднього огляду;
 • Стельовий монітор — повноцінна мультимедійна система з великою діагоналлю;
 • Монітор у підголівник — призначений для розважання пасажирів на задніх сидіннях;
 • Вмонтовувані на панель або торпедо — пристрої для навігації, виведення інформації про стан автомобіля й інші функції. Найчастіше, вони обладнуються можливістю під'єднання USB накопичувача, DVD плеєра, кардридером, а деякі мають вбудовані тюнери, що дають змогу приймати сигнал ефірного телебачення.

Як вибрати автомобільний монітор

Вибираючи екран для встановлення в автомобілі, передусім, відштовхуються від призначення.

Монтовані на дзеркалах заднього огляду накладні моделі призначені виключно для полегшення процесу паркування. Такий екран під'єднується до камери заднього огляду, під час вмикання задньої передачі й допомагає водієві припаркувати автомобіль. В інший час, девайс використовується як звичайне дзеркало заднього огляду. Діагональ такої невеликої панелі зазвичай не перевищує 4 — 4,5 дюйма. Плюсом такого пристрою можна назвати його невисоку вартість, а також він не буде відвертати увагу водія від дороги. Основні мінуси таких девайсів полягають в обмеженій функційності. Монітор не розрахований на під'єднання будь-яких носіїв, тож подивитися фільм або серіал у заторі або під час очікування в машині не вийде. Також на нього не можна виводити інформацію з бортового комп'ютера, що було б дуже зручно в дорожніх умовах.

Встановлювані на торпедо в приладову панель або вмонтовувані в козирок девайси мають ширший функціонал і можуть похвалитися широкою діагоналлю до 9 дюймів. Зазвичай, такі пристрої призначені для роботи як навігатор, мають роз'єми для під'єднання носіїв контенту, а також можуть працювати в режимі телевізора, за наявності антени й можуть працювати в системах PAL, SECAM, NTSC.

Компактність таких приладів забезпечується їхнім форм-фактором. Найчастіше, вони мають складаний корпус, а за бажання можна навіть знайти висувний девайс. Такі мультимедійні системи зручні для перегляду водієві й тому, хто сидить на передньому сидінні, а пасажирам із задніх крісел такий варіант не підійде. У продажу є сенсорні моделі, які повністю замінюють штатні пристрої, передбачені в комплектаціях нових авто.  

Так само стельові екрани, мабуть, претендують на повноцінну роль мультимедійної станції. Саме цей різновид вельми популярний, їх часто купують для маршрутних мікроавтобусів і рейсових автобусів, замінюючи відеомоніторами звичне радіо для розважання пасажирів. Але перш ніж купити автомобільний монітор для подібної мети, важливо продумати його розташування й розмір. В інтернет-магазині ROZETKA доступні моделі з різними діагоналями:

 • 5 дюймів — мініатюрні екрани, зручні для використання в легкових авто;
 • 7 дюймів — зручні та компактні моделі;
 • 10 дюймів — найбільш поширені на ринку;
 • 17 дюймів — збільшені монітори;
 • 22 дюйми — широкоформатні екрани.

За наявності мережевого адаптера, такий портативний девайс можна забрати із собою і використовувати як звичайний мультимедійний центр або телевізор, наприклад — у готелі або хостелі в дорозі.

І, нарешті, останній тип — автомобільні монітори для підголівників. Вони спеціально призначені для перегляду відеоконтенту пасажирами. Найчастіше, купуються водіями, яким необхідно розважити пасажирів у довгих переїздах, найчастіше — дітей. Багато моделей обладнуються також роз'ємами для навушників, щоб не відвертати увагу водія від дороги гучним шумом. Переважно, мають діагональ до 9 дюймів, і цього цілком досить для перегляду контенту у великій роздільній здатності.

Являє собою такий девайс спеціальну панель, яка монтується на приладову панель або на стелю. Такі пристрої вирізняються тим, що вони спеціально пристосовані до умов їзди та постійної вібрації та виробляються на базі LCD або TFT технології. З огляду на умови експлуатації, до них є підвищені вимоги надійності та якості вироблення корпусу та всіх деталей.

Особливості та додаткові характеристики

Автомобільні монітори здебільшого обладнуються низкою роз'ємів:

 • USB — для під'єднання флешок, накопичувачів та інших портативних джерел інформації;
 • HDMI — роз'єм для під'єднання приставок і плеєрів;
 • VGA — порт дає змогу під'єднати ноутбук і використовувати екран як портативний монітор в автомобілі.

Замовити мультимедійну станцію для вашого автомобіля або автобуса можна прямо зараз в інтернет-магазині ROZETKA.Завжди в наявності є надійні моделі від відомих брендів.

Показати ще 60 товарів