Перш ніж обирати шини, людина мусить розуміти, яка в них будова, в який сезон використовувати й на які диски підійдуть. Над питанням підбору ідеальних коліс працюють тільки чоловіки, оскільки це їхня прерогатива. У сучасному світі виробники випускають покришки різної якості й у великому асортименті.

Найчастіше виготовляються безкамерні автопокришки, в яких каркас має радикальну або діагональну будову. У першому типі каркас складається з паралельно розташованих ниток, а не пересічних, як у другій формі. Також згаданий вище показник відповідає за жорсткість шини. Каркас радикальної будови є витривалішим, у нього більший ресурс, краща стабільність і менший опір коченню.

Параметри покришок

У світовій класифікації виділяють багато шин, які забезпечують рух транспортного засобу, його гальмування й комфортне пересування для пасажирів. Покришки є захистом під час зіткнення автошини з дорогою. Вони пом'якшують удари та зменшують рівень шуму під час їзди. Перед тим як обирати покришки для позашляховиків, вантажівок або легкових машин, бажано знати й розуміти особливості авто. Щоб підібрати вдалу модель шин, потрібні такі показники:

  • посадковий діаметр на обід колеса;
  • ширина профілю накачаної шини без вантажу;
  • серія, тобто співвідношення висоти профілю до ширини у процентному значенні;
  • зовнішній діаметр;
  • висота профілю.

Різновиди автошин

Для кожного різновиду машини є свої шини, які зможуть витримати вагу автомобіля і вантаж, наявний у салоні або в причепі транспортного засобу. Підбираючи покришки, треба, насамперед, вибрати — легкові або вантажні шини. Кожен різновид наявних коліс можна використовувати в різних кліматичних умовах.

Також покупцеві важливо дивитися на малюнок на автогумі. Він буває — направлений, ненаправлений або з асиметричним візерунком протектора. Перший тип рисунка дає змогу зменшити шанс аквапланування через швидке відведення води з місця зіткнення покришки з дорожнім покриттям. Автогуму з ненаправленим візерунком можна вважати універсальною, оскільки одна частина протектора призначена для дощовитої погоди, а інша для сухої. У таких покришок краще зчеплення з дорогою, оскільки їхня внутрішня поверхня набагато жорсткіша за зовнішню.

Залежно від погодних умов виробники поділяють автошини на 3 типи:

  • Літні. Дають змогу добре зчіплюватися покришкам із гарячим асфальтом, у них високий індекс швидкості й підвищена зносостійкість;
  • Всесезонні. Таке «взуття» має декілька маркувань, які підходять для різних кліматичних умов і способів експлуатації;
  • Зимові. Використовуються за низьких температур, вони мають вузькі канавки протектора.

Літня автогума використовується автомобілістами винятково до +7. Якщо ж використовувати її за нижчих температур, то покришки втрачають свою еластичність і стають твердішими, що погіршує зчеплення з трасою. Тому в міжсезонні треба змінювати гуму на зимові зразки.

Другий різновид гуми призначений для холодної пори року. Таку «взуття» використовують за температур до +9. В іншому разі колеса тверднуть, і швидко стають непридатними для експлуатації. Зимовий різновид шин також поділяється на декілька типів залежно від кліматичних умов, у яких проживає автолюб. Виробники випускають автогуму таких типів:

  • під шип;
  • без шипів.

Таке посилення потрібне для кращого зчеплення коліс із дорожнім покриттям, і їм не потрібне додаткове удосконалення. Також є гума, в якій є отвори під шипи, але їх самих немає. З одного боку, подібні автошини можуть здатися незавершеними, але насправді в цьому немає нічого страшного. Гума з отворами для шипів, без них чудово тримає автомобіль дорогу на будь-якому асфальті, мокрій або засніженій дорозі. Обираючи зимове «взуття», особливо варто приділити увагу рисунку протектора, гумовій суміші, жорсткості, еластичності й кількості ламелей. Усі ці показники створять загальне враження про функціональність автогуми та її технічні характеристики.

Універсальні колісні автошини виготовляються з модифікованого хімічного складу гуми, який підходить і для літа, і для зими. Протектор на таких покришках поділяється на дві частини, й малюнок на них відрізняється, що дає змогу досягати чудової прохідності та зчеплення легкової шини з дорожнім покриттям. 

Автошини

Виберіть параметри вашого автомобіля
Показати ще 60 товарів