Обираючи шини літні, водій мусить зважати суто на особисту думку, оскільки покришки мусять підходити під ту місцевість, де машина їздить, і під стиль водіння автолюба. Щоб автопокришки слугували якомога довше, їх потрібно правильно встановлювати й підбирати відповідно до рекомендацій виробника транспортного засобу. 

Як вибрати шини літні 

Підбираючи ідеальні дві пари покришок для авто, водій мусить звертати увагу на маркування, зазначене на бічній стороні шини. Там можна знайти головні параметри, що інформують про висоту, ширину, посадковий діаметр. Обираючи колеса, рекомендується ретельно аналізувати розмір літніх шин та вибрати потрібний, а не бажаний. Усі зазначені дані взаємопов'язані між собою, тому якщо брати трохи ширшу покришку, то зміниться її висота профілю й посадковий діаметр. А це вже не дасть змогу встановити гуму на диск. 

Виробники всіх автошин виділяють три типи висоти профілю — низькопрофільні, високопрофільні й повнопрофільні. Перший варіант автопокришок добре демонструє себе на дорозі, машиною легко керувати, але такі колеса зовсім не підходять для бездоріжжя. Автопокришки з високим профілем якраз ідеально поводяться на нерівностях. Автомобіліст і пасажири комфортно почуваються в салоні авто. 

Обираючи автопокришки, також треба зважати на авто, в яке їх установлять. Тому літня гума поділяється на декілька типів залежно від класу транспортного засобу:

  • для позашляховиків;
  • шини для кросовера;
  • для легкових автомобілів;
  • для вантажних автомобілів.

Це абсолютно різні класи транспортного засобу, для яких потрібні різні покришки. Обираючи ідеальне «взуття», бажано зважати й на особливості авто. Для всіх класів оптимальною шириною колеса вважається R16, R15, R14. Тоді машина поводиться тихо, пасажирам у салоні комфортно їхати, а водієві зручно маневрувати на дорозі. 

Щоб шини були тихими й добре зчіплювалися з дорожнім покриттям, вони мусять підходити під погодні умови. З цією метою на протекторі робляться різні надрізи, що сприяють кращому пересуванню по вологій або сухій дорозі й по нерівностях. 

Протектор літніх шин буває трьох типів — симетричний, направлений, асиметричний. Перший тип вважається універсальним і належить до бюджетних і середніх автошин. Такі протектори нормально відводять воду з місця зіткнення колеса з дорожнім покриттям. Вони добре поводяться на трасі, негучні, проте на них не можна дуже швидко їздити, не перевищувати швидкість на поворотах. 

Направлений рисунок ідеально підходить для місцевості, де часто падають дощі. Потрапляючи в калюжу або під час проливного дощу, автомобіліст не відчує складності в керуванні машиною, оскільки є протидія акваплануванню. Такі покришки мають ваду — через знижену жорсткість на зовнішніх краях колеса може гіршати курсова стійкість. У разі його проколення у водія також можуть бути складнощі з заміною, оскільки автошини з направленим рисунком мають встановлюватися тільки на один бік. Тому автомобіліст приречений на незручності під час заміни коліс. 

Особливу увагу автолюби приділяють літній гумі з асиметричним візерунком протектора. В автомобілів із такими колесами набагато краща курсова стійкість, на внутрішньому боці є широкі водовідвідні канали, які покращують зчеплення з мокрою дорогою. Її можна використовувати за різних метеоумов і на різному дорожньому покритті. Тому така модель автопокришок для теплої пори року часто очолює рейтинг автошин за універсальністю. Єдина вада коліс з асиметричним рисунком — це висока ціна за якість і універсальність. 

Підсумки 

Обираючи літні шини, автомобілісту рекомендується оглядати якість гуми, всі маркування, які є на бічній стороні колеса. Краще обирати автогуму залежно від особливостей автомобіля. Для кожного класу машин є певні автопокришки, які можуть витримати вказану вагу, маневрування тощо. Також бажано зважати на стиль їзди, дорожнє покриття в місті й за його межами та приблизні погодні умови у літній сезон. 

Літні шини

Виберіть параметри вашого автомобіля

Обрано 2000 товарів

Показати ще 60 товарів