Усі автопокришки поділяються за кліматичними умовами — літні, зимові та всесезонні шини. Під час вибору покришок автомобілісту важливо розбиратися в маркуванні, наявному на колесах. Розшифровуючи написи, можна дізнатися про тип гуми, сезон її експлуатації, виробника, з якого матеріалу виготовлені диски. Також на колесі вказується ширина, профіль і діаметр автошини.

Особливу увагу автолюби приділяють останньому типу, тому що такі автопокришки ідеально підходять як для теплої пори року, так і для холодної. Однак, обираючи ідеальні всесезонні колеса, потрібно розуміти, що різкі перепади погоди можуть неабияк знизити експлуатаційний період і зробити покришку непридатною до використання.

Бажаючи заощадити, водії часто змінюють колеса машини на всесезонні шини, які підходять для різних погодних умов. Щоб вибрати правильну автогуму, рекомендується розбиратися в маркуванні, яке на них вказане: M+S — для бруду і снігу, R+W — для траси й зими. Колеса цих типів підходять як для позашляховиків і легкових автомобілів, так і для вантажівок. Але треба розуміти, що в кожної автошини є інші характеристики, на які потрібно зважати, обираючи «взуття» для будь-якого транспортного засобу.

Особливості вибору всесезонних шин

Виробники, які створюють універсальну гуму, стверджують, що вони забезпечують максимальну безпеку і зчеплення з дорожнім покриттям, як і сезонні. Але якщо розбиратися в їхній будові, особливостях, то водій зрозуміє, що вони підійдуть далеко не для всіх кліматичних умов.

Легковантажні та вантажні шини на всі сезони мають такі особливості:

  • м'якість зимового типу автогуми, що підвищує стійкість і дотримує рівень зношення на сухій дорозі;
  • під час їзди в нормальних метеоумовах з'являється більше шуму;
  • на кожному колесі по два протектори — один для відведення води, другий для якісного зчеплення зі слизькою поверхнею.

Підбираючи автопокришки, потрібно вибрати оптимальну цінову категорію і виробника. Всесезонні шини краще шукати серед імпортних брендів, оскільки в них невеликий рівень зношення й широкий температурний діапазон, що дає змогу використовувати такі колеса не один рік і в різних метеоумовах. Часто до групи оптимальної автогуми потрапляють такі виробники — Hankook, Goodyear, Dunlop, Michelin, Bfgoodrich.

Також бажано обирати гуму за протектором. Його підбирають за орієнтовним станом дорожнього покриття, на якому машина експлуатується. Тому протектори бувають із різним ступенем агресивності. Також не треба забувати, що в покришок може бути акцент на якийсь один сезон. Якщо всесезонка буде виготовлена з перевагою на літній час, то гума має більш згладжену структуру з додатковими прорізами. Друга форма автопокришок буває спрямована на їзду по бездоріжжю, а третя — для кращої прохідності та зчеплення. Тому, обираючи автошини, треба зважати на дорожнє покриття тих місць, де найчастіше автомобіліст їздить.

Переваги й вади

Як і будь-який продукт, всесезонна гума має свої плюси й мінуси. Підбираючи ідеальні автопокришки, водієві рекомендується не тільки прислухатися до порад консультантів і друзів, а й досліджувати переваги й вади універсальної гуми в інтернеті. Незалежні фахівці або люди, які використовують такі покришки, можуть об'єктивніше розповісти про їхні переваги.

Переваги всесезонки:

  • гідні ходові характеристики автогуми, яку можна експлуатувати за будь-яких метеоумов;
  • економія грошей на купівлі;
  • менше часу на зміну коліс;
  • економія місця для зберігання;
  • щоденна підготовка машини до різкої зміни погодних умов.

За всіма плюсами приховуються і певні мінуси, які, можливо, змінять думку водія в протилежний бік. Вади універсальної автогуми полягають у тому, що в них бувають погані ходові якості для їзди за особливих погодних умов. Тому обирати такий тип гуми для автомобіля потрібно з чітким розумінням погоди в різних місцевостях. Також такі покришки не дають змогу нормально протистояти низьким або високим температурам, швидко зношуються. Грязьові всесезонні шини підходять для водіїв позашляховиків, які часто їздять поза містом або мають агресивний стиль водіння. Знаючи особливості їзди або місцевості, автолюб мусить обирати спеціальні автопокришки, оскільки якісна продукція покращує зчеплення машини з дорогою, що збільшує безпеку під час руху.

Всесезонні шини

Виберіть параметри вашого автомобіля

Обрано 4000 товарів

Показати ще 60 товарів