Поняття «позашляховик» має широке значення, зрозуміле не кожному середньостатистичному користувачеві. Це велика машина для пересування з певними перешкодами. Найчастіше ідентифікують його за габаритами та схильністю пересування в горах, на вершинах і у глибоких калюжах. Але для виконання цього функціоналу недостатньо одної гучної назви типу машини. Тут, насамперед, роль відіграють шини та їхні особливості.

Характеристика шин для позашляховиків

Саме шини для позашляховиків вирішують, до якого типу віднести транспортний засіб. Зараз на вулицях можна помітити споживачів, що пересуваються на цій машині у звичайних умовах на вулиці. Спеціалізовані деталі матимуть вартість куди вищу, ніж звичайні. Дороги зі звичайним покриттям не потребують таких елементів, адже ці витрати не виправдаються. Є різновиди девайсів, розділені на категорії:

  • Всесезонні. Які підходять під усі пори року, незалежно від погодних особливостей періоду.
  • Зимові. Зі спеціально встановленими шинами, щоб пристосуватися до дороги певної пори.
  • Літні. Більш легкі та без особливих вигинів у своїй конструкції.

Різні типи виробів

Також є різні шини на позашляховик. Це зумовлено особливостями самої машини. Є формат 4x4 — це колісна формула повноприводного автомобіля. Наприклад, SUV — це легка вантажівка, і, найчастіше, гума для позашляховика підбирається способом розглядання особливостей машини, порівнянних із характеристиками девайса.

  • Н/Р (High Performance). Цій моделі властива надмірна асиметричність. Завдяки жорстким ребрам збільшується легкість виробу та стабільність під час керування на будь-якій швидкості. Називають шосейною гумою.
  • Н/T (Highway Terrain). Також характеризується, як шосейна. Призначена для їзди по асфальту. Вважається слабо захищеною.
  • A/T (All Terrain). Це універсальна гума для позашляховика. Здатна витримати переміщення по бездоріжжю, водночас чудово справляється зі звичайним асфальтом.
  • M/T (Mud Terrain). Характеризується, як брудова гума і витримує пересування по розбитих дорогах, коліях і навіть болотах. Але, якщо брати до уваги відгуки, треба зазначити, що під час ожеледиці вони не є функціональними.

Питання вибору продукції

Купити шини для позашляховиків буває складно, адже вибір серед усіх різновидів великий. Люди вибирають серед шосейних, шосейно-позашляхових і позашляхових моделей. Перші позначені, як один із бюджетних варіантів. Вони справляються зі своїм призначенням на звичайній асфальтованій дорозі. Вони, навіть у зимовій варіації, бувають без шипів. Протипоказані для бездоріжжя, навіть під час використання високоякісної гуми в їхній основі.

Важливим елементом слугує наявність додаткових опуклостей. Вони притаманні як для літніх, так і для зимових позашляхових шин. Всього налічують кілька типів:

Наявність цього гармонує з такою машиною, як джип, й іншими популярними моделями. Не є метою виконання естетичної функції. Така деталь допомагає під час поганих погодних умов, особливо взимку. Влітку експлуатація шипованих транспортних засобів можлива в умовах злегка нерівних доріг. Позашляхові покришки, як тип, мають вузьку спрямованість і високу вартість. Численні споживачі ставлять собі питання, чи є цей фінансовий внесок успішним. Якщо вибір припав саме на цей тип, то підійти до нього потрібно з усією відповідальністю.

Шини для позашляховиків

Виберіть параметри вашого автомобіля

Обрано 4000 товарів

Показати ще 60 товарів