Автоакустика: якою вона буває

Автоакустика – це набір спеціалізованого обладнання, який призначається для поліпшення якості звучання автомобільної магнітоли або аудіосистеми. За своєю важливістю вона перебуває на другому місці після головного пристрою автоаудіосистеми. Таке обладнання встановлюється в передню й задню частини салону машини. Завдяки цьому створюється ефект об'ємного звуку, якого й намагаються досягти водії-меломани.

Сучасні виробники автоакустики виробляють її в дуже широкому асортименті. Серед представлених варіантів кожен водій зможе знайти оптимальний для себе варіант. Найбільш поширеними вважаються такі види зазначеного обладнання:

  • Коаксіальна автоакустика вважається однією з найпоширеніших акустичних пристроїв у авто. Їхньою основною перевагою є раціональна вартість і простота в монтуванні. Динаміки обладнані двома виходами, що під'єднуються прямо до підсилювача на автомагнітоли. Таке обладнання не потребує складного кріплення. Якість звучання в коаксіальних моделей досить гарна, але не ідеальна. Звуки різних частот ідуть з одного джерела, через що частоти змішуються, що не найкраще позначається на якості звучання.
  • Компонентна акустика привертає увагу високою якістю звучання. На відміну від коаксіальних моделей, у компонентних не спостерігається спотворення частот. Річ у тім, що компонентна автоакустика має у своєму складі відразу кілька динаміків, які відповідають за різні частоти. Вони під'єднуються до відповідних каналів автомобільної магнітоли або підсилювача. У зв'язку з цим автомобілісту доведеться трохи поморочитися зі встановленням компонентної акустичної системи.
  • Корпусна автоакустика складається з трьох типів динаміків, кожен із яких поміщається в індивідуальний корпус. Завдяки такому типу конструкції виробникам вдалося добитися максимально якісного звучання. Корпусні пристрої характеризуються максимальною простотою у встановленні. Їх використовують як доповнення до аудіосистеми і як повноцінний фронтальний динамік. Найчастіше випускаються в комплектації, яка допомагає побудувати шестиканальне звучання.
  • Мідбас є спеціальною автоакустикою, яка допомагає відтворити діапазони середнього баса. Така апаратура є вкрай необхідним обладнанням для меломанів, які цінують високу гучність музики з насиченими басами. Зазвичай такі динаміки встановлюються прямо у двері автомобіля.
  • Твітери є спеціальними динаміками, які розроблені для відтворення високих звукових частот. Такі прилади характеризуються чудовою керованістю й підлаштовані під індивідуальні переваги свого власника. Зокрема, якість звучання можна переробити під себе, повертаючи твітер у потрібний бік.
  • Широкосмугова автоакустика вважається найменш популярною й поширеною технікою такого напряму. Вона вирізняється збільшеними габаритами і вимагає досить багато місця для встановлення. З її допомогою можна поліпшити якість звуку від не надто хороших магнітол і підвищити гучність звучання.

Практично вся акустика проводиться в стандартних розмірних характеристиках — у межах 10 см. Таким чином, більшість моделей характеризується компактністю і стильно вписується в салон автомобіля.

Як вибрати автоакустику

Вибір автоакустики на дев'яносто відсотків залежить від популярності компанії-виробника. Зокрема, дуже популярна аудіотехніка від компанії Pioneer. Вона характеризується чудовою якістю звучання й гарантовано витримає великий експлуатаційний термін.

Щоб остаточно визначитися з конкретною моделлю, варто вивчити відгуки попередніх покупців. Вони розкажуть про якість обраного варіанту і про те, як він проявляє себе під час тривалого користування.

Показати ще 60 товарів