Автокомпрессори: що це таке

Автокомпрессори – це спеціальні технічні пристрої, які застосовуються для підкачування шин. Це обладнання функціонує від стаціонарної або переносної електричної мережі. Важливо, щоб такий електродвигун постійного струму мав у своїй конструкції спеціальний редуктор.

Найбільш поширеним вважається автокомпресор поршневого типу. Принцип його роботи є таким: поршень, який приходить у дію завдяки впливу спеціального шатунного механізму, що стискає повітря. Таке обладнання характеризується високою міцністю й надійністю, однак у нього є й деякі суттєві недоліки. Для того, щоб ця апаратура змогла працювати з підвищеними об'ємами повітря, у неї має бути об'ємний великий циліндр. Відповідно, збільшуються й розміри такого обладнання.

Оскільки поршень і циліндр можуть трохи натиратися, під час стиснення повітря виникає певне нагрівання компресора, що викликається значним навантаженням. Через це виникають всілякі несправності у компресорах. Тому виробники випускають такі моделі із захистом від перегріву.

Трохи інакше функціонують мембранні автокомпресори. Повітря в них перекачується за допомогою мембранного полотна, яке здійснює зворотно-поступальні рухи. З деталей, схильних до тертя, у таких моделях представлено всього два підшипники. Тому такі моделі набагато рідше ламаються і слугують набагато довше за підшипні варіації. До того ж, такі пристрої можна піддавати ремонтним роботам. Проте мембранний агрегат не дуже хороший у використанні за негативних температур. Така вада пояснює затвердіння гумової мембрани під час морозів.

Вважається, що продуктивнішими є поршневі моделі. Вони оптимально підходять для підкачування великих автопокришок. Мембранні автокомпресори прийнято купувати для накачування шин до чотирнадцяти дюймів.

За типом свого під'єднання це обладнання розподіляється на три категорії:

  • Портативні. Переважна більшість техніки такого типу відноситься саме до цього класу. Такі автокомпресори можна переносити в будь-яку потрібну точку. Вони виробляються в дуже компактних розмірах, тим самим зручно поміщаючись у багажник автомобіля. Вирізняються зручністю в користуванні й високою продуктивністю.
  • Стаціонарні девайси менш поширені, ніж портативні. Однак їхня продуктивність неймовірно висока. Такі моделі оптимально підходять для підкачування коліс великого діаметра. Вирізняються збільшеними розмірами і великою вагою.
  • Системи автокомпресора є найбільш професійним обладнання такого типу. У них включено відразу кілька стаціонарних компресорів та допоміжної техніки. Наявність системи перетворить автомобіль у пересувну майстерню. Завдяки такій апаратурі з'являється можливість оперативно полагодити колеса машини без звернення в технічну службу.

Автокомпресор: який вибрати

Вибір автокомпресора – важливе і відповідальне завдання практично для будь-якого водія. Насамперед треба звернути увагу на виробника такого обладнання. Особливо добрі відгуки покупців отримала техніка від компанії Uragan. Вона вирізняється підвищеною якістю й гарантовано здатна витримати тривалий експлуатаційний термін.

До того ж, потрібно визначитися з оптимальним типом такого обладнання. Для цього зверніть увагу на представлену вище класифікацію і виберіть найбільш відповідний різновид апарату.

Показати ще 60 товарів