Автосвітло — це комплекс систем, призначених для виконання різних завдань. Основне — це освітлення дороги перед автомобілем у темний час доби, проте водночас системи автосвітла також виконують низку сигнальних функцій, як-от позначення габаритів автомобіля, вказівка напрямку повороту під час маневру, стоп-сигнали й безліч інших. Окремо варто вказати на такий різновид автосвітла, як сигнальні та спеціальні вогні, що встановлюються на службовий транспорт. 

До системи автосвітла внесені такі прилади — габарити, фари далекого й ближнього освітлення, денні ходові вогні, протитуманні вогні, підсвітка номерів автомобіля. Виробники пропонують низку різновидів ламп для авто.

 Світлодіодні лампи

Популярні в автовласників завдяки ощадності, досить тривалому ресурсу, яскравості. Вони виготовляються без застосування ртуті, що робить такий тип освітлення екологічним і безпечним. Вони використовуються для головного світла — ближнього та далекого режимів освітлення. Джерелом світла в таких лампах є світлодіоди або багатошарові кристали, які перетворюють електроенергію на світлову. Такий тип ламп забезпечує гарну видимість у будь-яких умовах. До переваг світлодіодних ламп можна віднести такі.

 • Освітлення йде в холодному спектрі. Таке світло не втомлює око та не сліпить водіїв зустрічного транспорту.
 • Світловий потік — параметр, який відповідає за дальність і яскравість освітлення — від 4 тисяч до 8 тисяч люменів.
 • Ощадне енергоспоживання до 5 Вт.
 • Для роботи LED-ламп досить напруги в мережі автомобіля 9-32 В.

Ксенонові автолампи

Перша ксенонова лампа для автосвітла була розроблена спеціально для фар у 1992 році в компанії Phillips. Такі автолампи мають досить просту конструкцію. Скляна колба, приєднана дротами до блока розпалювання, заповнена інертним газом, і в неї поміщені два протилежних електроди. Під час запалення утворюється електродуга, що дає світіння. Ксенон установлюють на лінзову оптику. До переваг ксенонових ламп належать:

 • Великий кут огляду та яскравість — що підвищує безпеку їзди в темний час.
 • Ресурс — його вистачає на 2,5 - 3 роки.
 • Завдяки конструкції лампи практично не нагріваються, а те, що немає нитки розжарювання — це невразливість до вібрації під час руху.

Основні відмінності між ксеноном і світлодіодними лампами — LED-автосвітло має вищий ресурс, світлодіодні лампи прості в установленні. Ксенонові не вимагають додаткової системи охолодження, позаяк не нагріваються, і вони доступніші за вартістю.

Галогенові автолампи

Основна перевага галогенових ламп — широкий вибір. Вони бувають:

 • підвищеної яскравості;
 • зі збільшеною потужністю;
 • всесезонність застосування — мають функцію перемикання світлового потоку на жовтий;
 • мають тривалий термін використання.

Для власників автомобілів інтернет-магазин ROZETKA пропонує автолампи всіх типів. Каталог автосвітла магазину ROZETKA представлений виробами від відомих виробників. Тут можна придбати не тільки поодинокі елементи, але й оформити замовлення на комплекти ксенону. На всі позиції дається гарантія.

Ближнє світло або денні ходові вогні 

Згідно із законодавством України, із жовтня до травня автомобілі, які рухаються заміськими трасами, мають умикати денні ходові вогні. Конструкція багатьох автомобілів, давніших років випуску, не передбачає наявності таких вогнів, тому автовласники самостійно встановлюють додаткові фари на свої машини. Є низка вимог до встановлення такого світла.    

 • Вони мають бути розташовані не нижче 25 см і на вище 150 см над землею;
 • Відстань між ними не має перевищувати 60 см;
 • Напрямок потоку має бути суто вперед;
 • Увімкнення ходових вогнів має бути одночасно з увімкненням запалювання, а вимикання — під час переходу на ближнє світло фар.

В інтернет-магазині ROZETKA можна придбати спеціальні та дозволені офіційно комплекти ліхтарів, які встановлюються на передній бампер. Для такого світла рекомендуються світлодіодні лампи, позаяк вони ощадні в споживанні енергії. Тим, хто сумнівається у своєму виборі, буде цікавим прочитати відгуки тих, хто вже став власником.

В інтернет-магазині ROZETKA широкий вибір автотоварів. Це комплектуючі та запчастини на всі вузли автомобіля.

Показати ще 60 товарів