Складником охоронного комплексу є бездротові централі, що встановлюються у приватних будинках і дачах. Їхня перевага у відсутності великої кількості кабелів і легкості налаштування. Це поєднання самостійних механізмів — датчиків і приймально-контрольного модуля, керувати якими можна з мобільного GSM-телефона. Представлений тип захисного обладнання не видає сторонніх шумів під час роботи, а тільки сповіщає звуковим сигналом. Якщо сигналізація зреагувала, то радіосигнал із сенсорів моментально транслюється на центральний блок, звідки передається на мобільний апарат господаря помешкання — телефон або спеціальний брелок, або ж безпосередньо передається у відповідну службу охорони.

Різновиди бездротових централей

Виділяють дротові та бездротові захисні комплекси, головною відмінністю яких є спосіб передавання інформації. Так, у дротових обсяг інформації через кабелі передається на головний вузол, але варто заздалегідь продумати, ще перед встановленням, місце розташування сенсорів і електропроводки. Переваги цього варіанту в надійності, яка перевірена роками та підтверджена часом, і здатності охопити більшу територію.

А бездротові централі транслюють і приймають сигнал компонентів пристрою (датчиків, брелоків) на заданій радіохвилі. Деякі моделі відправляють закодований сигнал, і тому варто купувати захисний механізм і аксесуари до нього однієї марки, тому шифрування іноді відрізняється алгоритмами та протоколами.

Комплектуючі

До складу цієї охоронної сигналізації входять центральні панелі з GSM-приймачем, передавачем і контролером, також є засоби виявлення, такі як сенсор руху, витікання газу, затоплення тощо, і брелоки керування. Деякі моделі портативних пристроїв обладнані роз'ємами для під’єднання дротових засобів виявлення, що допускає використання чутливих елементів як з електропроводкою, так і без неї.

У наш час приймально-контрольні апарати,, крім організації охорони об'єкта, ще й керують дистанційно деякими побутовими приладами, за системою «Розумний будинок».

Особливості вибору й встановлення

Вибирати GSM обладнання варто за такими критеріями: максимальна відстань між керівним модулем і віддаленими компонентами захисного обладнання, використовувана частота (433 МГц і 868 МГц) і зручність налаштування. Вибирати варто залежно від класу об'єкта та ймовірних загроз. До складу входять сенсор руху та детектор, який реагує на відчинення дверей. Під час встановлення у квартирі або будинку купуються ще й датчики затоплення і витікання газу. У гараж варто поставити звукову сирену та засіб виявлення чадного газу. А сигналізатори розбиття скла підходять для офісу чи магазину з панорамними вітринами. На дачі, яка розташовується за межею міста, як радять відгуки, варто встановити механізм із передаванням сигналу безпосередньо в охоронну службу.

Встановити цей тип сигналізації легко, і власник самостійно може зробити монтаж та налаштувати, без втручання установника. Господар розміщує апарати згідно з принципом роботи цього продукту, а після налаштовує його на центральній панелі за допомогою пульта керування або мобільної програми.

Бездротові централі прості в обслуговуванні, адже вимагають тільки заміни акумуляторів. Керівна панель під’єднується безпосередньо до блока живлення або через мережевий кабель від комп'ютера або комутатора.

Під час під’єднання до комп'ютера цей різновид охорони перетворюється у систему «розумний будинок» разом з іншими пристроями — терморегуляторами, вимикачами світла та керованими розетками. Так, якщо температура одного з домашніх приладів підніметься до критичної позначки, представлений комплекс відправить повідомлення на телефон власника.

Ціна на представлені GSM централі формується залежно від додаткових функцій і можливостей пристрою. За порадою як вибрати функції, варто звернутися до консультанта, адже підбираються вони індивідуально під потреби. Кількість модулів необмежена, а зручність використання дає змогу контролювати всі потенційно вразливі місця в будинку. Чим більше функцій має прилад, тим ціна на нього вища.

Обрано 24 товари