У встановленні дверей грає важливу роль не тільки дверне полотно, але й циліндри, замок, ключі й петлі. Кожний складник є частиною всього захисного механізму. Замок складається з декількох деталей і основна — це циліндр. Він представляє собою двигун запірного механізму. Коли вставляється ключ і провертається в одну зі сторін, у рух приводиться спеціальний важіль, який пересуває елементи замка. Саме ця частина є головним захисним елементом усієї конструкції.

Класифікація циліндрів для замків

Замки бувають декількох типів — навісні, накладні і врізні, але циліндри — це прерогатива саме врізних моделей. Головну частину пристрою ще називають серцевиною, і вона виготовляється з одним із двох механізмів. Бувають циліндричні й сувальдні механізми. Другий тип вважається зломостійким, оскільки секретна частина замка, яка підлягає відкриванню, знаходиться глибше дверей. А в циліндричному варіанті частина пристрою видна зовні.

Функціонує циліндрична система на основі руху ригеля в площині. Вони блокують сувальди. Відкрити замок можливо тільки одним унікальним ключем, на якому є спеціальний «візерунок», що співпадає з положенням сувальд. Що ж стосується моделей другого типу, то вони працюють від обертання циліндра ключем. Ключі для замків такого типу мають спеціальні комбінації, що збігаються з положенням пінів. За статистикою такі варіанти швидше зламуються і відкриваються. Але в них є великий плюс — їх легко поміняти і відремонтувати.

Секрет для замка має в конструкції декілька кульок, пружних штифтів, пластин із різним діаметром. Для них використовуються ключі плоского типу з вирізами або зубцями на одній зі сторін. Класифікувати продукцію Шерлок або будь-якої іншої форми можна за сторонами і за принципом замикання. Залежно від цього показника буває ключ-ключ, ключ-ручка, ключ, ручка. Це означає, що десь відмикання двостороннє, а десь одностороннє.

За механізмом виділяють також декілька різновидів — з диском, з хрестоподібним штифтом, з піновим механізмом. Перший різновид має невисокий відсоток секретності й характеризується бракованими виробами, які не працюють належним способом. У другому типі на всьому циліндрі є невеликі штифти по колі. Відрізнити цей механізм можна за хрестоподібноюформою ключа і свердловини. Вони характеризуються низьким рівнем злому, не комфортною експлуатацією та неякісними матеріалами.

Класичним вважається продукт із піновим механізмом. У них бувають магнітні або електронні компоненти. Піни в конструкції встановлюються одинарні, подвійні, підпружинні, рухомі, телескопічні. Вони характеризуються більш високим відсотків безпеки. Спираючись на рівень секретності і виробника, цих елементів може бути від 5 до 30 штук, і розташовуються вони на всій площині й під різними кутами.

Поради щодо вибору

Розібравшись у всіх типах циліндрів, покупцеві потрібно визначитися з тим, як вибрати виріб. Кожен механізм має певні переваги й вади, але для об'єктивного вибору вивели декілька вимог. Обов'язково під час вибору потрібно враховувати безпеку, зносостійкість, зовнішній вигляд, ергономічність, вартість.

Всі замки для вхідних дверей мають бути якісними. Це перший критерій, на який потрібно звертати увагу під час вибору. Продукція виготовляється з латуні, має гарний показник зносостійкості, надійності. Дешевші моделі виготовляються з алюмінію, а це знижує їхню довговічність. Елементи вступають у реакцію один з одним, починається окислення й роз'їдання механізму. Після цього механізм стає непридатним для використання і втрачається його функціональність.

Якщо потрібна заміна одного циліндра на інший, то вибирати потрібно пильніше. Малюнок і положення елементів має бути ідентичним старому варіанту. Особливо обережно рекомендується вибирати асиметричні варіанти. Рівень секретності визначається назвою приміщення. У разі господарських потреб підійдуть звичайні моделі.

Фахівці рекомендують у жодному разі не купувати й навіть не розглядати бюджетні моделі. Такі циліндри будуть простою тратою грошей і часу. У них рівень секретності й захищеності низький і користі від них буде також мало. 

Показати ще 60 товарів