Сучасні батьки живуть у скаженому темпі й часто возять із собою дітей на роботу й за покупками, а для такої діяльності обов'язково має бути дитяче автокрісло в машині. Без цього пристосування перевезення малюків неможливе й батькам може загрожувати великий штраф. Ці пристосування - вимушена необхідність до певного віку. Поки дитина маленька, їй незручно пристібатися звичайним ременем безпеки та у разі аварії може статися нещасний випадок.

Доведено, що людина, у якої зріст нижче 150 см, не буде нормально захищена стандартними ременями. Також маленьку дитину не видно в дзеркалі заднього виду й батько за кермом не може контролювати її поведінку. З додатковим кріслом ці питання вирішуються легше й безпека малюка збільшується в кілька разів.

Класифікація дитячих автокрісел

Абсолютно всі автомобільні крісла поділяються за віковими категоріями, а значить і за вагою. Ще їх поділяють за способом кріплення й це є одним з основних нюансів у виборі. Виробники роблять два види фіксації й автокрісло можна кріпити як штатними ременями, так й ізофіксом. Інструкція для використання першого способу є в описі до крісла й на самому товарі.

Система ізофикс розроблена за європейськими стандартами і для неї не потрібні автомобільні ремені. За технологією ізофикс крісло кріпиться металевими штирями до частин машини. Воно легко кріпиться й завжди стає рівно, тому дитині буде зручно.

Встановлюють автокрісла у двох напрямках:

  • За ходом руху. Можна ставити крісла для дітей, які досягли 10 кг, тобто після року. Дитина вже може тримати голову, комфортно сідати й нормально реагувати.
  • Проти ходу руху. Рекомендується возити дітей якомога довше саме з таким типом встановлення, оскільки знижуються ризики появи серйозних травм у разі аварії. Виробники радять хоча б до року з дня народження малюка дотримуватися цього правила.

Всі дитячі автокрісла розподіляються за декількома категоріями, пов'язаними з віком. До групи 0 належать діти до одного року і з вагою до 10 кілограм. Наступна категорія допускає перевезення малюків в 1,5 роки з вагою до 13 кг. Група 1 призначена на дітей з вагою до 18 кг, а отже приблизно до 4 років. У 3-7 років дитині варто придбати крісло в категорії №2. У них можна перевозити дітей від 15 до 26 кг. Остання група 3 призначається для дітей від 6 років і старше. У цих автокріслах можуть перевозитися діти до 36 кг. Як видно, на кожну вікову категорію є певні товари і їх потрібно регулярно міняти для безпечної їзди в машині.

На ринку подібних товарів можна знайти більш універсальні моделі. Вони будуть розраховані на дітей до 1-1,5 років, а друга категорія від 2 і старше. Розпізнається продукція за спеціальними позначеннями. На коробці буде вказано відразу кілька цифр. Підбирається відповідне крісло за двома критеріями — голова дитини вище краю на 1/3 і внутрішні ремені розташовуються над плечем дитини.

Правила вибору

Підбирати ідеальне автомобільне крісло для дитини потрібно залежно від віку, оскільки це гарант безпеки. Для новонароджених підходять моделі з положенням для сну. Подібні товар називають люльками. Дитячі автокрісла теж закріплюються декількома способами, зручними для батьків.

Щоб не шукати в останній момент відповіді на запитання як вибрати автокрісло, рекомендується відразу підготуватися до нього. Прочитавши відгуки в інтернеті можна попередньо вибрати відповідні моделі й дізнатися, до якого віку за законом потрібно возити дитину. Щоб малюк відчував комфорт, там має бути бічний захист від можливого удару, ремені мають впевнено закріплюватися.

Під час вибору рекомендується самостійно перевіряти, як встановити продукцію і створити імітацію різкого гальмування. Не варто забувати про те, що дитячі крісла для немовлят встановлюються проти руху, тому мають бути відповідні фіксатори й невелика відстань від переднього до заднього пасажирського сидіння.

Не рекомендується вибирати потримані варіанти. Дитячі автокрісла бувають зіпсованими, і в разі аварії будуть непередбачені результати. Придбати раніше вживаний товар бажано в знайомих і родичів, які сумлінно віддають якісний товар у добрі руки. Інших продавців не варто розглядати, оскільки від цього залежить життя і здоров'я малюка.

Обрано 2000 товарів

Показати ще 60 товарів