Батьки маленьких дітей досить рано замислюються про придбання дитячого горщика. У малюків віком від 1 року активно розвивається нервова система, завдяки чому вони вчаться контролювати сечовипускання. Виникає потреба у використанні спеціальних пристосувань. Важливо вибрати якісний продукт, у якому малюкові буде комфортно й безпечно. Адже неправильний вибір може негативно відбитися на розвитку дитини, гальмуючи цей важливий період дорослішання.

Різновиди дитячих горщиків: як вибрати?

Деякі батьки вважають, що купівля дитячого горщика — легка річ. Але чи так це? Лікарі говорять про необхідність ретельного підбору цього аксесуара, щоб уникнути перешкод у привчанні до нього. Не варто змушувати крихітку робити щось проти її волі, а чекати самостійного прояву цікавості. У дівчаток і хлопчиків різна будова тіла й особливості сечовидільної системи, завдяки чому й підхід до вибору дитячого горщика має враховувати ці фізіологічні відмінності.

Сучасні виробники з кожним роком пропонують на ринку новіші і досконаліші моделі дитячих апаратів, іноді викликаючи труднощі у виборі відповідних товарів. На сьогодні є такі види:

  • звичайний. Виготовлено в основному з пластика, представлений у різних формах і колірних гамах. У комплекті може бути спеціальна кришка або підставка для ніг. Такий тип дитячого горщика буде більш підходящим для дівчаток через можливість тримати ніжки разом.
  • анатомічний. Складається з круглої спинки і виступу спереду. Зовні нагадує форму сідла. Малюк сидить із розведеними ногами в комфортному становищі. Рекомендується використовувати хлопчикам.
  • музичний. Його відмінна риса у видаванні красивих мелодій і звуків після потрапляння на дно рідини. Так батьки отримують інформацію про закінчення туалетних процедур.
  • горщик-стільчик. Зовні має вигляд звичайного дитячого стільчика зі спинкою й ніжками, куди вставляється саме пристосування. Така модель зручна через простоту в догляді. Підходить для хлопчиків і дівчаток завдяки універсальній формі й різним дизайнам.
  • дорожній. Складні ніжки й невеликі габарити значно економлять місце у валізі. Може використовуватися як накладка на унітаз.
  • сидіння для унітазу. У деяких дітей горщики непопулярні, і вони надають перевагу накладкам на унітази. Під час вибору враховуйте модель сантехніки, варіант кріплення й розмір сидіння, яке має легко зніматися дитиною. Стане чудовим рішенням для старших дітей.
  • аксесуари. Вони полегшують туалетні процедури й допомагають дітям самостійно користуватися туалетом. Сидіння-приставка слугує надійною опорою малюкові у формі сходів і поручнів для комфортного користування сантехнікою. Таку конструкцію легко від'єднати від унітазу і скористатися у разі необхідності. Підставки мають антиковзне покриття, не даючи змогу горщику соватися по підлозі. Вони представлені в різних яскравих дизайнах і формах.

Підберіть найбільш придатну модель горщика для комфорту малюка й економії власного часу на навчанні.

Корисні поради щодо вибору

З огляду на особливості дитини й ознайомившись із широко використовуваними типами горщиків, підібрати потрібну модель нескладно. Зверніть увагу на стійкість предмета гігієни для уникнення дискомфорту малюка і травматичних ситуацій. У більшості дитячих горщиків використовується пластик як основний матеріал, який за акуратної експлуатації довго прослужить. Якісний матеріал має невелику вагу, тверде і гладке покриття. Важлива наявність зручної ручки для спорожнення пристрою. Якщо в комплектації є кілька деталей, то вони мають легко від'єднуватися для можливості догляду за горщиком.  Бажано, щоб отвір був широким і глибоким, щоб уникнути виходу вмісту за бортики. Не допускайте тріщин, подряпин і задирок на пристрої, бо дитина може поранитися. За можливості вибирайте дитячий горщик із кришкою, якщо не зможете виносити відходи відразу після їх з'яви. Деякі виробники пропонують вироби з підставками, які сприяють безпечному підйому малюка з горщика, не допускаючи розливання рідини на землю.

Пам'ятайте, що горщик – це насамперед предмет гігієни, а не іграшка, і має вживатися тільки за призначенням.

Сумніваєтеся у своєму виборі? Ознайомтеся з відгуками споживачів, щоб дізнатися про всі переваги або негативні риси конкретної моделі. 

Показати ще 60 товарів