Така категорія, як дитячі іграшки широко представлена серед величезного розмаїття товарів для дітей. Досвідчені батьки та педагоги знають, що найлегша форма розвитку та навчання для малюка — ігрова. Отже, простіше прищепити чаду необхідні навички та розвинути певні здібності.

Що таке дитячі іграшки

Зазвичай первинним призначенням продукції вважається пізнання світу. Різного роду дрібнички виступають у ролі інструмента, містка між навколишнім світом і малюком. М'які плюшеві звірятка знайомлять із представниками фауни, машинки й танки розвивають характер хлопчика, ляльки — дають можливість дитині вже в юному віці відчути себе жіночною.

Найважливішим чинником заведено вважати матеріал, з якого зроблена дитяча іграшка. Потрібно розуміти, що витраний матеріал мусить бути безпечним, не нести шкоди в будь-якому прояві. Не рекомендується купувати екземпляри з натурального хутра для маленьких діток. Вони більше за інших схильні до алергії, а така поверхня є майже магнітом для пилу й іншого буду.

Перед тим як купити одну із запропонованих різновидів продукції — необхідно відповідально підійти до добору кольору. Досвідчені матусі знають, що забарвлення в деяких випадках небезпечне для здоров'я й слугує отрутохімікатом. Занадто яскраві фарби зазвичай містять токсини. Не рекомендується їдке забарвлення ще й із тієї причини, що для малюка в ранньому віці потрібно створювати максимально реалістичні умови. Тобто найкраще зробити вибір на користь бляклого, але природного кольору.

Якими бувають

Насамперед варто розуміти, що іграшки для дітей розділені за віковим показником. Наприклад, від року до трьох не рекомендовані конструктори з дрібними деталями або представники товарного ряду, зроблені зі шкіри. Очевидно, що іграшкова зброя теж буде зайвою для таких карапузів.

Дорослим уже підійдуть конструкційно складні варіації, на кшталт перегонових полігонів або роботів. Зважаючи на відгуки фахівців, найкраще підійдуть для тих, кому вже виповнилося 10 років і більше. У такому віці людина вже є відносно усвідомленою й ризик пошкодити себе дрібними деталями набагато нижчий.

Також уся продукція ділиться на кілька основних типів. Основним критерієм поділу є призначення. Найпопулярнішими в цьому плані вважаються розвивальні. До них уходять пазли та мозаїка. Також популярними є спеціальні набори для творчості. Здебільшого складники цих комплектацій — органічні. Вони розвивають дрібну моторику та долучають дитину до мистецтва. Ціна на такі дитячі іграшки є майже найлояльнішою.

Не можна не зазначити активні різновиди. До них належать сюжетно-рольові модифікації. Це, мабуть, найширша категорія продукції. До неї входять різноманітні імітації медичних або військових аксесуарів. Перед тим як вибрати, потрібно відповідально підійти до тематики, щоб не травмувати психіку дитини.

Модельний ряд розділений на хлопчачі та дівчачі серії. Для юнака ідеально підійдуть спортивні машинки, для дівчаток — ляльки. Для батьків, які бажають дійсно шокувати свою дитину є більш незвичайні іграшки. До таких можна віднести спеціальні чарівні палички, здатні видавати звук, а за допомогою світлодіодів у деяких варіаціях, навіть світло. Також явно вирізняється такий молодіжний продукт, як спінери. Однак і тут є певні обмеження.

Показати ще