Що таке довідники

Довідники — це універсальні прилади, які встановлюються на двері для забезпечення їхнього плавного й тихого зачинення. Такі пристрої є дуже корисними для дому, адже вони підвищують комфорт його мешканців. Довідники можна встановлювати на двері найрізноманітнішого типу. Вони підходять для вхідних і міжкімнатних моделей. Їх можна встановлювати на двері зі скла, дерева, металу й пластику. Є різноманітні варіації таких пристроїв, які підходять для одно- та двостулкових моделей.

У багатьох потенційних покупців виникають проблеми з тим, як регулювати та встановлювати довідники. Розміщувати такий елемент потрібно залежно від боку, в який будуть відчинятися двері. Так, його потрібно монтувати на верхню частину дверної коробки або дверного полотна. Є й такі моделі, які встановлюються прямо на підлогу. Наявна нижче класифікація дасть змогу розібратися у виборі подібних конструкцій:

  • Накладний. Вважається універсальним довідником, який можна встановити на переважну більшість дверей. Він може бути з важільною або з ковзною тягою. Оптимально підходить для дверних конструкцій, які відчиняються лише в один бік. Вирізняється спрощеним монтуванням. Такий довідник здатний витримати серйозні навантаження. Він гарантовано впорається з багаторічною інтенсивною експлуатацією. Монтується на верхню частину дверей або дверного полотна.
  • Підлоговий. Менш поширений тип довідника. Оптимально підходить для дверей з неймовірно частим використанням. Тому такі елементи зазвичай встановлюють у громадських місцях. Підходить для дверних конструкцій, які відчиняються в обидва боки. Для встановлення таких елементів потрібне певне місце на підлозі безпосередньо під дверима. Найчастіше для встановлення таких конструкцій потрібно скористатися послугами кваліфікованих фахівців.

Як обрати довідник

Вибір довідника безпосередньо залежить від подальшої сфери використання такого елемента. Насамперед варто орієнтуватися на конкретні двері, для яких заплановане придбання подібного об'єкта. Потрібно зважати на те, як часто вони відчиняються й зачиняються. Також варто звернути увагу й на бік, в який відчиняється дверна конструкція. Залежно від цього параметра варто обирати відповідний тип подібного пристрою.

Не меншої уваги потребує й вибір оптимального виробника. Лише кільком брендам вдалося досягти колосального успіху у виготовленні довідників та здобути повне визнання потенційних покупців. Серед них марки, як-от DORMA та GEZE. Вони виготовляють якісну продукцію з раціональною вартістю.

Щоб дізнатися про особливості конкретних моделей, варто уважно вивчити відгуки попередніх покупців. Вони розкажуть про те, як проявляє себе обраний елемент упродовж тривалої експлуатації.

Показати ще 60 товарів