Які фотошпалери підійдуть до вашого інтер'єру

Перші фотошпалери використовувалися ще в Стародавньому Китаї, де розцінювалися як деталь, що підкреслює розкіш, у будинках знатних родин. Зараз же складно назвати чимось дивовижним цей елемент дизайну. Сьогодні такі шпалери використовують не тільки для оздоблення стін, але й також, щоб візуально усунути деякі дефекти планування. Мільйони фотографій і картинок пропонують дизайнери. Від зображення вулиць, міст і пейзажів до натюрмортів і зображень автомобілів.

Головний критерій, за яким заведено класифікувати продукцію, — матеріал:

  • Папір;
  • Вініл;
  • Флізелін.

Порівнюючи з двома іншими варіантами, паперові фотошпалери дешевші, оскільки схильні до зношування і служать приблизно 5-10 років.  Флізелінові чудово приховують нерівності стін і допомагають без втручання ремонту зробити вашу кімнату привабливішою. Деякі сорти вінілових фотошпалер підходять для миття вологою губкою, що дає змогу зберігати шпалери чистими. Крім матеріалу на якість і вартість продукції впливає: бренд виробника, розмір полотна, колірна гама, малюнок.

Завдяки вдалому підбору фотошпалер можна розширити простір у залі, зробити затишною дитячу кімнату, коригувати інтер'єр або просто прикрасити кімнати великих і малих масштабів.  Для досягнення цих цілей є додаткова характеристика — розташування фотошпалер, воно може бути:

  • Вертикальним. Цей різновид фотошпалер уже давно на піку популярності, внаслідок того, що малюнки на них створюються композиціями. Такі шпалери застосовуються для різних цілей. Наприклад, на дверях можуть візуально збільшувати простір або ж будуть слугувати красивою картиною на стіні в дитячій кімнаті. Вертикальні шпалери з малюнком квітів впишуться в інтер'єр вітальні або в спальню.
  • Горизонтальним. Горизонтальні фотошпалери вже давно перебувають на піку популярності, завдяки тому, що малюнки на них створюються композиціями. Всі знають про те, що горизонтальні смуги на одязі візуально повнять, такий же ефект властивий і для приміщення. Горизонтальні шпалери зі смугастим малюнком часто використовують для кухонь невеликих розмірів. Ними легко декорувати приміщення, візуально розширювати його й надавати вишуканості. Популярним явищем стало оновлення старих меблів за допомогою таких фотошпалер.

Цікавим дизайнерським рішенням стало обклеювання горизонтальних смуг один навпроти одного, створюючи дзеркальний ефект. Горизонтальні шпалери зі спокійними зображеннями космосу або моря часто клеять над ліжками в спальних, створюючи атмосферу гармонії й затишку.

Навіщо потрібні фотошпалери

Психологи кажуть, що правильно обраний малюнок на таких шпалерах несе виключно позитивний вплив на психіку людини. Фотошпалери з малюнком пустельної вулиці надихають творчу людину. Шпалери з малюнком морського берега розслабляють після важкої роботи, квітковий принт одухотворяє на моменти морального занепаду. Новим віянням моди стали фотошпалери з 3D-малюнком, що занурюють вас у нереальний світ. Для ділової атмосфери офісу підійде географічна мапа або яскравий мегаполіс. У дитячу найкраще клеїти картини мультфільмів або тварин, позаяк такі зображення позитивно впливають на психіку дитини. У кімнаті підлітка буде доречно наклеїти шпалери з принтом, що підкреслює його захоплення: фотографія хаотично розміщених скейтбордів; гітари; зображення улюблених спортсменів. Мандрівникам підійде дика природа або гірські масиви. Відповідний принт для похмурої квартири — солярна або ж квіткова символіка.

Як правильно вибрати фотошпалери

Багато критеріїв впливає на вибір фотошпалер. Широкий асортимент, різна ціна, всілякі малюнки й різні цілі застосування. Як же все-таки підібрати потрібний декор? Перше, що потрібно пам'ятати — фотошпалери потрібно підбирати залежно від інтер'єру саме вашого приміщення. Важливо пам'ятати, що найкращий вигляд такі шпалери матимуть у кімнатах із мінімальною кількістю меблів. Фотошпалери заведено клеїти тільки на одну стіну, і в цьому разі важливо підібрати той принт, який буде гармоніювати з усіма іншими стінами приміщення.

З огляду на критерії вибору та відгуки інших покупців, не забувайте, щоб обраний декор був вам до душі.

Показати ще 60 товарів