Супутникові приймачі, або, простіше кажучи, GPS-навігатори, впевнено закріпилися в лексиконі й житті сучасної людини. Ці пристрої допомагають переміщатися планетою, не замислюючись про те, куди їхати, як їхати, який краще вибрати шлях тощо. Достатньо просто вибрати бажану точку прибуття й насолоджуватися подорожжю. Програма сама збудує оптимальну дорогу гарним покриттям, магістралями, швидкісними дорогами або навпаки бездоріжжям.

Принцип роботи приладу досить простий. Пристрій приймає й обробляє сигнали із супутника. Внаслідок отриманої інформації програма на мапі вибудовує маршрути, визначає координати об'єкта й забезпечує техніку додатковими функціями.

Класифікація GPS-навігаторів

Перший і основний критерій систематизації продукції ґрунтується на призначенні й місці використання техніки. Цей критерій визначає три основні різновиди пристрою:

  • Туристичний. До такого класу належать компактні GPS-навігатори. У них невелика вага й розмір, корпус захищений від ударів і вологи. Для економії енергії вони обладнані чорно-білим екраном.
  • Автомобільний. Це найпопулярніший тип навігатора. Вони зручні, компактні та функціональні. Пристрої обладнані кольоровим дисплеєм, великим вибором карт, живленням від бортової мережі машини, голосовим супроводом.
  • Універсальний. Це досить великі моделі пристрою, але підходять як для автомобільної навігації, так і для піших прогулянок та туризму.

Виділяють ще два більш спеціалізованих навігатори — морські й авіаційні. Відстеження місця розташування в морі й у повітрі завжди було актуальним, тому працівники цих сфер завжди користувалися такою технікою. У порівнянні перших навігаторів із сучасними моделями знайдеться безліч відмінностей. Вони виготовляються спеціально для авіації й моряків, щоб обчислити довжину маршруту до аеропортів і морських портів, прокладати маршрути, відображати географічні координати й багато іншого. Однак деякі виробники роблять універсальні пристрої, які підходять для морського відстеження, повітряного, наземного й пішого.

Характеристики пристрою і принцип вибору

Виробники pioneer, garmin та інші компанії розробляють власне програмне забезпечення. Під час вибору пристрою не варто замислюватися про те, як встановити застосунок, як налаштувати й що з ним робити. Після заряджання пристрій відразу готовий до роботи. Фірми використовуються ПЗ від Навітел, City Guide, ПалмГіс, Tele Atlas, Visicom, Гіс Русса, MapSource CitySelect, Google maps, OziExplorer тощо. Спираючись на певну систему навігації, покупець відразу скорочує асортимент продукції до компаній, що підтримують це забезпечення.

Працює техніка за 4 принципами:

  • Вбудований акумулятор;
  • Від прикурювача;
  • Від мережі;
  • Елементи живлення АА.

Визначившись із першими двома показниками, можна переходити до наступного критерію і вибору дисплея. Як вибрати пристрій, щоб на ньому було комфортно переглядати карти й у машині, й у піших прогулянках. Тут потрібно враховувати все ж первинне призначення. Є пристрої з діагоналлю від 3,5 дюймів до 7,1. Вироби обладнані сенсорними екранами, а периметром є кнопки ввімкнення і вимкнення.

Варто звертати увагу й на наявність додаткового функціонала. Основне завдання GPS-навігаторів — вибудовувати оптимальний шлях, визначати координати й допомагати рухатися. Однак пристрої обладнуються й іншими функціями — плеєр, відтворення відео, читання текстів, радіо, камера заднього огляду, сервіс відображення заторів, відеореєстратор і багато іншого.

Що ж стосується основних характеристик, на які потрібно звертати увагу, то це час автономної роботи й розмір пам'яті, оперативна пам'ять і частота процесора. Всі параметри досить зрозумілі й характерні для вибору будь-якої комп'ютерної техніки, але ось чипсет — це виключно навігаційний показник. Це компонент, який забезпечує зв'язок виробу із супутниками й визначення координат.

Виділяють дві основні компанії у виробництві елемента — SiRF і MTC. Перший характеризується швидкістю роботи й точністю даних. А другий економить енергоспоживання приладу.

Показати ще 60 товарів