Особливості туристичних навігаторів

Будь-які туристичні навігатори — це пристрої, що дають змогу визначати розташування людини або об'єкта в різних куточках планети. Програма надає інформацію про широту та довготу, а в деяких моделях обчислюється ще й висота.

Особливий вид туристичних приладів має невеликі розміри та належить до портативних. Він призначається тільки для туризму будь-якого типу. Він має протиударні та водонепроникні властивості. Завдяки особливому призначенню він використовується для лісу, гірських прогулянок або водяного відпочинку. Також у них монтуються додаткові функції, такі, як компас і барометричний висотомір.

Через те, що туристам доводиться довгий час бути без електрики, в портативні навігатори такого класу встановлюються дві системи живлення — акумулятор або пальчикові батарейки. І той, і той метод дають змогу швидко перепід'єднатися й повернутися до маршруту.

Багато хто думає, що деякі навігатори безглузда річ, оскільки у будь-якому смартфоні зараз є така сама мапа, а то й крутіша. Однак не варто забувати, що ґаджет досить швидко сідає, і він не призначений для деяких цілей. У нього немає такого зв'язку із супутником, як у професійному пристрої. Навігатори на смартфоні підходять тільки для невеликих подорожей, пікніків або прогулянок в найближчих околицях будинку. У всіх інших випадках без спеціалізованого обладнання не обійтися.

Типи встановлених карт

Найкращими виробниками серед туристичних навігаторів вважаються Магеллан і Гармін. Ці компанії обладнують свої вироби найкращими прошивками, регулярно оновлюють мапи та створюють якісні товари. У пристроях встановлено три основні категорії мап — автомобільні, топографічні та морські з глибинами.

Перший тип прокладає маршрут дороги. Він дає змогу знаходити точну адресу із зазначенням будинку. Під час створення маршруту система сама враховує всі правила дорожнього руху, знаки на дорозі. Вона оповіщає водія про кожний показник. Якщо користувач іде пішки, то правила змінюються й може прокладатися трохи інший шлях, оскільки людина може пройти через двір.

Топографічні мапи допомагають людині в загальних рисах зрозуміти де вона перебуває, знайти водойми або дорогу. Точну адресу в ньому неможливо знайти. Це чудовий замінник стандартних та звичних паперових мап. З таким навігатором значно простіше ходити в походи. А морські мапи доповнюються особливими шляхами між країнами, глибинами та фарватерами. Вони використовуються для морського та річкового судноплавства. Три мапи дають змогу отримувати максимум інформації з одного пристрою.

Поради щодо вибору

Всі туристичні навігатори призначаються для виконання такого функціоналу — відображення місця розташування, запис маршруту, прокладення треку щодо заданої точки, збереження пройденого шляху, відновлення маршруту. Щоб пристрої працювали на 100%, споживачеві варто визначитися на момент вибору з кількома показниками.

Вирішити питання, як обрати пристрій, мандрівникові-початківцю допоможуть фахівці цієї сфери та досвідчені користувачі подібною технікою. У порадах можна знайти кілька критеріїв, на які потрібно звертати увагу під час огляду моделей.

Рекомендується дивитися на спосіб керування. Він буває трьох типів — сенсорний, джойстик і кнопки або тільки кнопки. Сучасні модифікації навігаторів презентуються споживачам з екраном, а значить, потрібно враховувати і цей показник. Розмір робочої частини буває від 2,2 до 4 дюймів. Асортимент поділяється лише на два типи — монохромний і кольоровий. Пристрої обладнані внутрішньою пам'яттю, а також слотом для додаткової карти.

У пристрої є додаткова функція – барометричний висотометр і магнітний компас. Альтиметр показує зміну висоти та перепади атмосферного тиску. Це актуально для альпіністів, туристів, спортсменів. Встановлений компас ніяк не пов'язаний із супутниками, а значить, буде функціонувати навіть там, де пропадає зв'язок, і навігатор перестає працювати. Подібні прилади є обов'язковими для пішого мандрівника.

Обрано 99 товарів

Показати ще 39 товарів