Найбільш популярний товар у водіїв транспортних засобів — це автомобільні навігатори, що допомагають визначати місце розташування, прокладати оптимальну дорогу до обраної точки. Це вірний супутник багатьох водіїв. Особливо популярний такий пристрій серед далекобійників, які подорожують у різні країни, та їм потрібно знати відповідні дорогі та магістралі для швидкого пересування. Також техніка допомагає визначити місце для відпочинку, заправки, готелі, кафе, магазини та всю інфраструктуру міста.

Для оптимальної роботи поміщати навігатор потрібно на відкритий простір, щоб він був у зоні прямої видимості супутника. Невеликі перешкоди для апарата можуть траплятися в лісі, приміщеннях, біля багатоповерхівок, за поганих погодних умов. Якісне функціонування забезпечується при контакті з не менш ніж 4 супутниками. Для визначення широти та довготи досить буде трьох.

Різновиди автомобільних навігаторів

Компанії navitel, pioneer, гармін та інші представляють перед покупцями різні моделі пристрою. Всі товари поділяються за типом на стаціонарні, переносні та приймачі. Перший вид називається ще вбудованим. Він встановлюється в машину ще на момент складання авто. Для роботи йому потрібне зовнішнє джерело живлення.

Переносна або портативна модель вирізняється компактністю і власним джерелом живлення. Вона часто використовується в туристичних цілях. Живлення відбувається або за допомогою акумулятора, або батарейок. Приймач — це GPS модуль, що встановлюється на будь-який комп'ютерний або мобільний пристрій. Він приймає, обробляє й передає інформацію на техніку-одержувача. Його не можна використовувати окремо від основного пристрою, оскільки у ньому немає екрана, і дані ніяк не візуалізуються.

Мапи завантажуються в автомобільні навігатори за допомогою програмного забезпечення. Найчастіше в техніці вже є штатне ПЗ, призначене для певної території. Воно буде детально опрацьоване. Користувач отримає найточніші дороги, двори, показники й інфраструктуру. Популярністю користуються такі ПЗ — Навітел, Автосупутник, Візіком, iGO, Libelle інші.

Операційна система пристрою має значення тільки в разі зміни навігаційної програми. Під час встановлення іншої програми потрібно пам'ятати, що не всі програми підтримуються тією чи іншою ОС.

Для зручності та за потреби в тривалій автономній роботі дисплеї робляться у двох форматах — монохромному і кольоровому. Для першого типу використовується тільки білий і чорний кольори, що дає змогу економити батарею й підходить для далеких подорожей і можливих піших прогулянок. Кольоровий же має ширший спектр відтінків. Він гарніший та інформативніший, ніж перший тип.

Тонкощі вибору

Вибираючи автомобільні навігатори, покупцеві варто визначитися з метою купівлі. У кожної моделі та виробника є свої переваги та вади. Тому потрібно визначитися з тим, якого результату хоче досягти водій і де буде використовуватися техніка.

Основна функція пристрою — ведення машини за маршрутом, визначення координат, відстеження ситуації на дорозі, але не варто забувати про додаткові. Приємним бонусом для водія буде антирадар, читання електронних книг, прослуховування музики та радіо, перегляд фото ??та відео. Також встановлені в багатьох моделях датчики, які показують, де утворився затор або аварія.

Важливо також перевірити наявність карт і систему їхнього оновлення. У всьому світі будуються й ремонтуються дороги. Відомі виробники створюють регулярні оновлення кожні 3-4 місяці, щоб інформація про дороги була максимально правдива й актуальна. Залежно від цих показників вибудовуються спеціальні маршрути з найменшим часом у дорозі або з найкоротшою дистанцією.

Деякі автомобільні навігатори поєднують у собі систему ГЛОНАСС. Принцип відмінності gps і ГЛОНАСС у тому, що ціна на такі моделі досить висока, а функціонал у них однаковий. За документами вони мають працювати спільно та підтримувати роботу один одного, але за фактом виробники створюють програми під одну з представлених систем. Вибирати той чи інший принцип роботи – справа покупця, але особливих відмінностей у них немає.

Обрано 1103 товари

Показати ще 60 товарів