На ринку техніки не так давно з'явилися саундбари, використовувані для розширення звукових можливостей телевізора. Вони потужні, компактні та недорогі. Це комплект електроакустичної техніки із сабвуфером або без нього. Вони бувають різних типів, форм, технічних характеристик і звучання.

Різновиди саунбарів

Простіше кажучи, саундбари — це звукові панелі, використовувані для телевізора. За типом під’єднання виділяють два формати — безпосередньо та за допомогою AV-ресивера. У професійній термінології ці види називаються активні та пасивні відповідно. Перший тип належить до найпростіших у встановленні та використанні. А другі забезпечують краще звучання, але для налаштування потрібні додаткові прилади.

Спочатку всі панелі призначалися для ТБ, але розвиток усього у світі вплинув і на цю техніку. Згодом їхній функціонал розширився, можливостей стало набагато більше, а значить, і покупців більше. Зараз вони можуть не тільки відтворювати звук із телевізора, а й програвати оптичні диски, зчитувати інформацію з флешок, приймати радіоканали й багато іншого.

Вони можуть інтегруватися в мережу по WI-FI й повноцінно підтримувати Смарт ТВ. У деяких комплектаціях є доступ в інтернет і вихід у ютуб. Залежно від такого великого функціонала виділяють кілька видів пристрою — заміна простої штатної акустики, як частина домашнього кінотеатру, повноцінна аудіосистема. Спираючись на ці три категорії, виділяють і цінові класи продукції.

Класифікувати саундбари можна і за конструкцією. У цій систематизації виділяють 4 основних типи — звуковий проектор із вбудованим сабвуфером, з окремим сабвуфером, саундбейс, зі знімними колонками. Основна відмінність усіх категорій товару в тому, де вони розміщуються і який мають вигляд. Саундбейси досить популярні, оскільки їхня конструкція витримує телевізор і зовні схожа на підставку. За допомогою неї можна дуже заощадити місце та розташувати всі елементи поруч. Всі інші моделі потребують рівномірної розстановки колонок по кімнаті.

Поради щодо вибору

Звукові панелі — це досить складний продукт, і людина без слуху особливо не зможе помітити різниці між обраними варіантами. Професійний музикант або музикознавець зможе розділити та показати, який апарат буде кращим. Тому недосвідченим покупцям рекомендується читати відгуки в інтернеті, дивитися відео та програми, що стосуються вибору акустичного виробу.

Рекомендується звертати увагу на кілька критеріїв — багатоканальність, наявність сабвуфера, джерела під’єднання, керування, габарити та додаткові функції.

Простими й бюджетними варіантами є моделі з двома каналами. Багатоканальність дає змогу створювати звукові ілюзії й робити звук набагато цікавішим. Прийнятними варіантами також будуть триканальні саундбари. Для особливих цілей і просунутих меломанів рекомендується брати моделі з великою кількістю каналів.

Наявність сабвуфера створює ефектне звучання. Баси додають антуражу під час перегляду фільму або передачі. Вони ж використовуються й у кінотеатрах. Але варто розуміти, що наявність такого доповнення завищує ціну, і у разі обмеженого бюджету цілком можна обійтися й без подібного виробу. Присутність у панелі такого пристрою також збільшує її габарити, що б навряд чи хотілося бачити в невеликому приміщенні.

Під час вибору також варто відразу визначитися, з якої техніки буде відтворюватися звук. Якщо це звичайний телевізор Samsung або LG, то не варто забувати про додаткові роз'єми. Багато виробників зараз монтують у пристрої просто датчик Bluetooth, що робить процес під’єднання набагато простішим та швидшим.

Керування в них буває декількох форматів — механічне, сенсорні кнопки на корпусі, дистанційний пульт або програма на ґаджеті. Найпоширенішим усе-таки залишається керування пультом. На ньому є клавіші регулювання гучності, налаштування, фм-тюнер, живлення приладу.

Що ж стосується габаритів, то саундбари бувають найрізноманітнішими. Все залежить від перерахованих вище показників. Чим більше різних функцій, тим більшою буде панель. Додаткові опції є в деяких моделях. Виробники встановлюють підтримку Blu-Ray. Буває підтримка Смарт ТВ і караоке. Однак усіма цими функціями можна наділити й інші акустичні пристрої.

Обрано 457 товарів

Показати ще