Необхідна відстань і рівність поверхні допоможе визначити вимірювальна техніка, без якої неможливо уявити будівництво. Кожен професіонал свого діла знає, що запорука гарної роботи — якісні інструменти для визначення параметрів. Це важливо, тому що під час проектування будівлі, дороги та інших великих об'єктів можна помилятися. Найменший прорахунок може призвести до незворотної трагедії. З розвитком технологій кількість вимірювальної техніки набагато збільшилася, це робить процес будівництва точнішим і швидшим.  Саме тому мости стали зводити набагато оперативніше, а хмарочоси виростають за лічені місяці.

Види вимірювальної техніки

Ринок приладів для вимірювання розширився останнім часом. Кожна модель має своє призначення й особливості, розрізняють такі види:

  • Ручні рівні. Найпоширеніший серед професіоналів у будівельній сфері інструмент. Являє собою довгасту алюмінієву лінійку, посередині й із боків розташовані відсіки з кольоровою рідиною. Він легкий, зручний, має прийнятну вартість.
  • Лінійні рівні. Обладнані лазерами для зручності роботи. Досить зручні, живляться від пальчикових батарейок. Дорожчий за попередній варіант, але вартість цілком виправдана. Показують точний результат, можуть працювати в режимі бульбашкового у разі, якщо немає можливості придбати батареї.
  • Ротаційні рівні. Просунута вимірювальна техніка, досить вдосконалена та точна. Ротаційні моделі мають велику кількість функцій, можуть виконувати різні види робіт.
  • Далекоміри. Спеціальна контрольна техніка, використовується геодезистами. Призначені вироби для вимірювання відстані від точки спостереження до безпосередньо об'єкта. 
  • Лазери. Невеликі пристосування, які обчислюють відстань за допомогою лазерних смужок. Досить зручна та популярна серед ознайомлених із подібною технікою людей річ. Електронна частина працює без перебоїв, але потребує додаткової підзарядки від батарейок.
  • Оптичні нівеліри. Включають нитяний далекомір, що визначає потрібну відстань по рейці.
  • Детектори. Це апарат або програмний засіб, що сигналізує, коли настає певна подія. Вони призначені для перевірки або пошуку будь-яких об'єктів. Прилад виконує функції як демодулятор і як первинний перетворювач. Для виконання кожного завдання є певний тип пристрою.

Поради щодо вибору

Щоб ремонт був виконаний якісно, необхідно знати, як вибрати хорошу вимірювальну техніку. Зараз вибір будівельних нівелірів досить різноманітний, будь-який будівельник може вибрати потрібний товар. Якщо потрібен недорогий варіант, можна звернути увагу на рівень бульбашковий. Попри просту конструкцію він має високу точність, давно використовується професіоналами й будівельниками. З їх допомогою легко покласти плитку, поставити вікно, встановити двері або меблі.

Для серйозних намірів підійде електронний варіант. Вони обладнані кутомірами та магнітними системами. Можливості їх практично безмежні у своїй сфері. Дані представляються на екрані, що зручно для користувача. Там вказуються всі мінімальні відхилення в градусному еквіваленті або міліметрах.

Якщо знадобиться вирівняти балки, перегородки, труби та інші елементи, підійдуть трубні рівні. Їх істотним плюсом вважається точне центрування на будь-яких будівельних конструкціях.

Водяний агрегат допоможе в бетонному стягуванні підлог, монтуванні натяжних стель. Його використовують для розмітки місць, призначених для розетки. Універсальний варіант за доступною ціною.

І останній варіант, лазери. Він допоможе впоратися з великими обсягами робіт. Вони бувають різних видів, їх вибір залежить тільки від переваг споживача.

Перед придбанням необхідно звернути увагу на зовнішній вигляд інструменту. Придивитися, чи є на ньому пошкодження, які призведуть до збою. Серйозніші агрегати необхідно перевіряти на місці, наявність інструкції в коробці обов'язкова. Якщо прилад купується вперше, краще попросити продавця налаштувати його в магазині. Будівництво не потерпить похибок, у ньому необхідний професіоналізм, відповідальність і якісна вимірювальна техніка.

Якщо виникли труднощі під час вибору, можна почитати відгуки в інтернеті. Можливо, вони не розкажуть про товар краще від продавця, але точно підштовхнуть на правильний шлях.

Показати ще 60 товарів