Зробити ремонт уможливить вимірювально-розмічальний інструмент, який є у будівельному саквояжі багатьох чоловіків. Розмічальні вироби є обов’язковим атрибутом і уявити процес зведення стін, складання меблів або прокладання моста без них неможливо. Найменші прорахунки під час будівництва можуть призвести до непоправних наслідків. Саме тому архітектори та будівельники проводять колосальну роботу. Всі деталі ретельно заміряються, перевіряються по кілька разів. З кожним роком техніки для вимірювання стає дедалі більше, адже в пріоритеті безпека. Естетичний вигляд теж грає роль, іноді замовники бувають вередливі.

Різновиди вимірювально-розмічальних інструментів

Ринок інструментів для розмічання або вимірювання метражу неабияк розрісся. Тепер будь-який професіонал і аматор може підібрати інструмент до душі. Розрізняють такі різновиди продукції:

  • Лінійки. Всім відомий інструмент для точного вимірювання відстані. Бувають різної довжини та ширини. Матеріал виготовлення найчастіше сталь, яка здатна слугувати не один рік.
  • Правило. Найпростіший будівельний інструмент. Дуже точний, зручний, практичний у використанні. Замінює лінійки та інші вироби. Виготовляється з алюмінію, ним легко рівняти штукатурку, шпалери. Бувають: трапецієподібними, прямокутними та h-подібними.
  • Рулетки. Невеликі пристрої з вимірювальною стрічкою всередині. Дуже компактні, попри це здатні вимірювати порівняно великі предмети або відстані. Такий ручний агрегат давно популярний серед будівельників.
  • Косинці. Ручний предмет, різновид лінійки. Призначений для точного визначення і креслення правильних кутів. Є прямокутним трикутником. Схожий на шкільний креслярський інструмент.
  • Рівні. Довгастий пристрій, без якого неможливо уявити процес стягування підлог і будівництво великих об'єктів. Бувають обладнані різними функціями, наприклад, лазером. Він із точністю вказує на хиби, допомагає виправити їх.
  • Шнури розмічальні. Незамінна річ під час ремонту. Предмет має цікаву конструкцію, всі моделі мають риси, які їх відрізняють. За формою схожі на рулетку, використовуються як горизонтальна та вертикальна розмітка.
  • Штангенциркулі. Це досить універсальний інструмент, який здатний вимірювати внутрішні та зовнішні розміри. Використовується в багатьох сферах сучасного життя. Такий вимірювально-розмічальний інструмент дуже зручний у використанні, швидкий у роботі. Результат досягається завдяки його простій будові.

Поради щодо вибору

Як йшлося вище, щоб ремонт і будівництво були виконані якісно знадобляться спеціальні інструменти. Кожному початківцю-будівельнику необхідно знати, як вибрати правильний товар. Зараз споживачеві надається широкий вибір спеціальних виробів, які допоможуть домогтися бажаного результату.

Перед купуванням необхідно визначити, яку грошову суму заплановано вкласти. Якщо в пріоритеті бюджетні варіанти, можна підібрати моделі без додаткових наворотів. Наприклад, рівень, є бульбашковий і лазерний, другий варіант дорожчий, але ефективніший. Все залежить від майбутньої роботи та кваліфікації робітника. Зрозуміло, новачкові не знадобляться дорогі агрегати.

Якщо розглядаються рулетки, необхідно простежити, щоб цифри на ній ішли в правильному порядку. Обов'язково треба придивитися до зовнішнього вигляду предмета, чи немає на ньому подряпини, відколів, погнутості. Від цього безпосередньо залежить те, наскільки точно він покаже результат. Це стосується всіх різновидів вимірювально-розмічальних інструментів.

Складно помилитися у виборі штангенциркуля, але іноді в партії приходять браковані товари. Краще відразу на місці визначити, наскільки правдивий результат показує прилад. Потрібно подивитися, чи не погнутий агрегат. Бажано підбирати металевий, він слугуватиме набагато більше, ніж інші варіанти.

Правило та лінійки не потребують особливої уваги, вони просто мають бути рівними. Краще купувати товар від перевірених виробників, тільки добра марка гарантує якісну, довгу службу. Не завадить почитати відгуки в інтернеті, порадитися зі знайомими та друзями.

Показати ще