Одним з елементів, який забезпечує безперебійну роботу транспортного засобу, є домкрат. Хоч і використовується цей пристрій не постійно, з його допомогою можна уникнути різних непередбачених ситуацій на дорозі, замінити колеса і вирішити інші серйозні проблеми.

Які різновиди автомобільних домкратів представлені на ринку?

Сьогодні виробники постійно вдосконалюють технології і виготовляють моделі з різними характеристиками. Окремо виділяють такі різновиди пристроїв:

  • Вертикальні (темно-зелені). Назва пов'язана з формою корпусу. Такий тип оснащений телескопічним штоком і вільно піднімає важкий вантаж. Вадою пристрою є низький показник зносостійкості сальника, через що знижується його потужність.
  • Підкотні. Зручні вироби, які використовують в автомайстернях. Підходять до всіх марок автомобілів.
  • Підставки. Виконують функцію опорних стійок. Їх застосовують під час заміни колеса або роботі з днищем. Підставок може бути три або чотири.
  • Розпірки. Такі моделі особливо затребувані. Представлені моделі з різною довжиною ручок, захисний кожух у них розташований у верхній частині.
  • Рейкові. Є моделі з електричним і ручним приводом. Завдяки взаємодії храпового механізму з рейкою вдається піднімати авто на потрібну висоту.
  • Ромбовидні. Найпопулярніші гвинтові пристрої серед користувачів вітчизняних автомобілів.  Їхня вантажопідйомність варіюється від 0,5 до 1 тонни.
  • Трансмісійні. Широко застосовуються на підприємствах для підіймання й переміщення вузлів авто під час роботи. Базується виріб на чотирьох колесах, що дає змогу вільно переміщати його по майстерні.

Окремо виділяють гідравлічні домкрати. Саме до них відносяться вертикальні й підкатні типи. Головна особливість цього різновиду полягає в принципі роботи механізму. Вони здатні вільно піднімати вантаж, вирізняються стійкістю й компактністю.

Пневматичні моделі складаються з гумових балонів, які під тиском розширюються у висоту.

Через великий перелік моделей людині без профільної освіти у сфері ремонту машин важко визначити, який виріб повністю зможе задовольнити його вимоги.

Як вибрати домкрат?

Вибираючи відповідний апарат, треба вивчити його експлуатаційні характеристики. Тоді вдасться підібрати оптимальний варіант. Фахівці рекомендують насамперед звернути увагу на вантажопідйомність. Це найважливіший параметр, який треба підбирати під конкретне авто. До реальної ваги машини рекомендують додавати ще 200 кг, щоб запобігти ймовірності ламань, зривів і інших пошкоджень.

Ще однією важливою характеристикою є висота підйому. Її запас становить 30-50 см. Саме цього показника досить для заміни коліс, кермової рейки. Якщо цього підйому недостатньо, то варто скористатися спеціальними підставками.

Висота підхоплення — відстань між поверхнею й підхопленням у нижньому робочому положенні. Важливо, щоб механізм вільно містився під днищем навіть у разі просідання вантажу. У цьому разі не підійдуть ромбічний і гвинтовий варіант, а знадобитися підкатний домкрат.

Також необхідно звертати увагу на якість готового виробу. У разі використання поганих матеріалів або неправильного складання фактичні показники будуть відрізнятися від реальних. Тому перед оформленням замовлення прочитайте відгуки реальних користувачів про вподобаний товар. Клієнти розкажуть про власний досвід експлуатації, плюси й мінуси.

У роботі з домкратом важливо дотримуватися правил безпеки. Працювати з ним можна тільки на горизонтальній площині, перед початком процедури важливо заблокувати колеса колодками або цеглою. Перед початком підйому потрібно перевести важіль КПП у нейтральне положення. Дії необхідно виконувати плавно й розмірено, щоб уникнути ривків. У піднятому стані пристрій страхують за допомогою підпірок, встановлених поблизу.

У разі виникнення труднощів під час вибору пристрою, зверніться до менеджерів для отримання докладної консультації.

Показати ще 60 товарів