У сучасному світі кабельно-дротова продукція — невід'ємний елемент побуту. Це всі види ізольованих і неізольованих провідників. Її можна побачити в приватних будинках, квартирах, офісах, гаражах і т.ін.  Основна функція — постачання електроенергією й передача даних між пристроями. На сьогодні в магазинах представлена велика кількість різноманітних шнурів, переносок, перехідників та іншої кабельно-дротової продукції. Усі вони призначені для різних цілей, мають різну структуру та технічні характеристики. Щоб не помилитися у виборі потрібного пристрою, потрібно чітко розуміти, для якої мети він призначений.

До кабельно-дротової продукції належать дроти, силова продукція, гнучкі, високовольтні, суднові та т.ін. Але не всі ці види використовують у побуті. Найпоширенішими є шнур, провід, побутове приладдя. Будь-яка побутова техніка має у своєму складі ці елементи. Телевізор, радіо, пральна машина, комп'ютер, фен — всі ці прилади не зможуть функціонувати без шнура, який проводить електричний струм. Мало хто замислювався, чому існує назва «кабельне телебачення». А тому що товар є з'єднанням між антеною та самим телевізором і саме завдяки йому люди, приходячи додому, можуть дивитися улюблені передачі та телесеріали. Якщо гарненько придивитися, то будь-яке приміщення просто кишить різного роду дротами.

Види кабельно-дротової продукції

Крім уже перерахованих виробів є ще багато різновидів представленого товару. Вони різні за формою й технічними характеристиками, але виконують одну й ту саму функцію — проводять електричний струм.

  • Кабелі. Це пристрої, всередині яких жили розташовані паралельно або переплетені. Вони переважно ізольовані. Відрізняються одна від одної за кількістю жил і перетину. Під час вибору продукції потрібно враховувати напругу та рівень ізоляції.

  • Радіочастотні. Їх використовують у роботі радіотехніки. Розрізняють симетричні, спіральні та коаксіальні радіочастотні кабелі.

  • Кручена пара. Цей пристрій являє собою два й більше переплетені між собою ізольовані дроти. Їх завивають для підвищення рівня зв'язку між провідниками однієї пари. Така продукція в основному покрита обплетенням з мідного дроту або чорним поліетиленом. Це збільшує рівень захисту від механічних пошкоджень.

  • Провід із вилкою. Такий пристрій використовують для під'єднання побутових електроприладів до мережі. Він дуже «чутливий» до механічних пошкоджень. Тому вмикати та вимикати прилад потрібно акуратно.

В інтернеті знайдеться велика кількість відгуків про різні види кабельно-дротової продукції. Але потрібно пам'ятати, що якість завжди має бути на першому місці, особливо якщо ідеться про прилади, які пов'язані з електрикою.

Як вибрати

Оскільки ці пристрої безпосередньо пов'язані з електричним струмом, то багато покупців замислюються над запитанням, як вибрати якісну продукцію? І справді, це дуже важливе придбання. Адже якщо дріт або шнур виготовлений недобросовісно, то це прямий шлях до пожежі. Тому під час вибору такого виробу потрібно враховувати кілька нюансів. Перше, що необхідно визначити, — функції. Наприклад, є дуже багато різновидів кабелів: інтернет-кабель, комп'ютерний, телевізійний, аудіо. Кожен із них призначений для різного роду пристроїв: комп'ютера, телевізора, радіо і відповідно має різну структуру та технічні характеристики.

Ще потрібно звертати увагу на гнучкість і жорсткість кабелю. Не можна сказати, який із них найкращий, але варто пам'ятати, що гнучкий товар призначений для зовнішніх робіт, а жорсткий поміщається всередину стіни або в землю.

Одним із найважливіших критеріїв для вибору продукції є ізоляція, адже те, наскільки він безпечний у використанні. Він буває вкритий кількома шарами. Краще вибирати з подвійною чи потрійною захисною оболонкою. Вона призначена для захисту виробу від механічних, фізичних та інших пошкоджень. Тому під час вибору такого роду електротехнічних пристроїв потрібно бути дуже уважними.

Показати ще