Доповненням інтер'єру вже давно слугують карнизи для штор. Це пристрої, на які вішають вироби з тканини. У будь-якій квартирі можна побачити такий виріб. Їхня історія налічує майже три сотні років. Раніше їх прирівнювали до ювелірної роботи. Доповнювалися камінням і золотом, прикрашали банкетні зали, шикарні спальні. З роками їхнє призначення не змінилося. Але зараз не всі вони слугують декоративним елементом. Деякі карнизи для штор вішають з утилітарною метою. Ринок товарів неабияк розширився, кожен покупець може обрати товар по кишені. Різні виробники виготовляють такі різновиди товару:

  • Розсувні. Моделі з мотузяною конструкцією. Деякі оснащені спеціальним електродвигуном. Але найчастіше такі різновиди вішають у великих офісних та концертних приміщеннях. Для дому вони не зовсім зручні. Довжина таких виробів може становити двадцять один метр. Дають змогу прикріпити важкі драповані штори.
  • Однорядні. Обладнані круглими штангами або натягнутою міцною волосінню. Для таких різновидів характерні конструктивні й естетичні риси. Вони ідеально підходять для однорядного підвішування тканинних штор. Часто використовують пластикові у ванній кімнаті. Для їхньої експлуатації використовують кільця. Вони легко ковзають по поверхні.
  • Дворядні. Зокрема металопластикові вироби. Дорожчий варіант — дерево. Можуть розмістити два шари тканинних виробів. Зовнішня труба товща за внутрішню. Мають кільця або спеціальні гачки. Бувають стельові та виступні. 
  • Трирядні. Місця для підвішування штор розміщуються у три ряди. Як і в попередньому різновиді, кріпляться різними способами. Бувають кутові. Рідко трапляються в побуті. 

Установлення карниза для штор

Завжди після ремонту самостійно доводиться вішати карнизи для штор. Для багатьох чоловіків це далеко не найулюбленіше заняття. Але насправді робота нескладна, з нею може впорається будь-хто. Установлення виробу, насамперед, залежить від матеріалу, з якого він виготовлений. Потім добираються типи кріплень. На їхній вибір впливає допустиме навантаження. Якщо стіни цегляні, можна скористатися заглушками, подібними до корків. Коли перекриття кришиться, викрите товстим шаром штукатурки, розумніше буде використати дюбель-метелик. До кімнати з гіпсокартонними стінами карнизи краще не вішати. Вони не витримають ваги.

Під час установлення знадобляться викрутки різного діаметра й розміру. Електродриль для прискорення роботи, вироблення ідеальних отворів. Пилка, можливо, електричний лобзик. А також додаткові дюбелі й шурупи.  Заздалегідь потрібно заготовити інструменти для вимірювання рівності. Це рулетка, рівень і багато іншого. Всі деталі потрібно кріпити на одному рівні. Від цього залежить естетичний вигляд і те, наскільки довго предмет висітиме. 

Також треба дотримуватися деяких правил. Довжина конструкції для вішання штор має бути ширша за вікно на півсантиметра. З обох боків має залишатися двісті п'ятдесят міліметрів. Між карнизом і віконним прорізом — п'ятдесят міліметрів. Це дасть змогу відчиняти вікно без перешкод. Визначившись із параметрами, треба накреслити спеціальну позначку. Вона точно покаже, куди вставляти кронштейни.

Поради щодо вибору

Перш ніж обрати карниз для штор, треба визначиться з потрібним різновидом. Перед купівлею товару треба приблизно визначити вагу тканини. Шторні кріплення мають підходити до обраного карниза. Це дасть змогу деталям безшумно пересуватися, не чіпляючись між собою.

Для повітряних фіранок підійде конструкція з будь-яким типом кріплення. Портьєри передбачають стельове кріплення. Вони витримують досить велике навантаження. Якщо стеля з підвісного матеріалу, варто передбачити відділення для карниза заздалегідь.

Розміщення труб для опалення, розміри площі під вікном теж впливають на вибір. Рекомендується прикріпити його так, щоб усі складники не заважали вільному пересуванню, звисанню. 

Не треба забувати, що подібний аксесуар допоможе візуально розширити маленьку площу. Прикрити здерті шпалери, непофарбовані батареї та інші вади. Злегка піднімають низьку стелю та багато іншого. Якщо немає дизайнерських здібностей, не біда. Прочитавши відгуки в інтернеті, прислухавшись до поради друзів, можна виключити момент неправильного вибору.

Показати ще 60 товарів