Якими бувають фарби для будівництва

Фарба — це елемент, який незамінний під час будь-якого будівельно-ремонтного процесу. Вона несе в собі не тільки естетичні, але й практичні функції. З її допомогою можна створити яскравий і оригінальний вигляд практично будь-якого предмету або ділянки будинку. Також фарба допомагає захистити покритий нею предмет від всіляких зовнішніх впливів. Наприклад, є спеціальні склади, які несуть у собі антикорозійні функції. Завдяки спеціальним хімічним елементам, покрита поверхня починає відштовхувати воду. Це мінімізує всі ризики появи іржі й подібних ушкоджень.

Загалом фарбу можна розділити на дві великі категорії. Класифікація ґрунтується на принципах застосування цих облицювальних матеріалів. Розрізняють такі різновиди фарби:

  • Для внутрішніх робіт. До хімічного складу такої фарби ставляться з максимальною відповідальністю. Концентрація шкідливих компонентів, які будь-як могли б призвести до травмування людей, зведена до мінімуму. Такі фарби виробляються з якісних складників. Широка різноманітність кольорів допоможе кожному покупцеві знайти варіант собі до смаку.
  • Для зовнішніх робіт. Основним критерієм, який ставиться в пріоритеті під час виготовлення таких облицювальних матеріалів, є максимальна стійкість. Такі покриття мусять вміти витримувати всілякі зміни погоди. Вони зобов'язані добре проявляти себе за умов підвищеної вологості. Така фарба не має швидко вигоряти під впливом ультрафіолетових променів. Є спеціальні продуктові лінійки фарбувальних матеріалів для використання на відкритому повітрі.

Універсальним варіантом вважається водоемульсійна фарба "снєжка". Вона чудово підходить для виконання робіт із фарбування як внутрішніх, так і зовнішніх поверхонь будинку.

Також в асортименті виробників подібних товарів можна відшукати спеціалізовані фарбувальні матеріали, призначені для певних видів роботи. Наприклад, фасадна фарба оптимально підійде для оформлення фасадної сторони будівлі. Вона виготовляється відповідно до технічних стандартів для використання подібних матеріалів. Така фарба оберігає фасад будівлі від попадання підвищеного рівня вологи. Також вона не піддається оперативному вигорянню на сонці.

Фарба може бути використана для покриття найрізноманітніших поверхонь. Є універсальні варіанти, які підходять для нанесення на матеріали будь-якого типу. Однак раціональнішим рішенням стає придбання фарбувального складу, розробленого для окремого різновиду поверхні. Виробники розробили такі лінійки спеціальних фарб:

  • Для бетону й шиферу;
  • Для дерева;
  • Для каменю;
  • Для металу;
  • Для оштукатурених поверхонь;
  • Для пластику;
  • Для плитки.

Кожен такий склад розробляється з урахуванням індивідуальних особливостей матеріалу, для яких він призначається. Завдяки цьому вдається підвищити стійкість пофарбованої поверхні до зовнішніх подразників. Колір буде залишатися таким же яскравим і насиченим набагато довше.

Як вибрати інтер'єрну фарбу

Вибір фарби — складне завдання. Вирішуючи його, потрібно звернути увагу на безліч чинників. Насамперед, варто звернути увагу на колір такого матеріалу. Він має ідеально поєднуватися із загальним стилем інтер'єру кімнати або підходити під конструкцію будівлі із зовнішнього боку.

Не меншої уваги заслуговує хімічний склад. Якщо фарба купується для використання у внутрішніх приміщеннях, вона має бути абсолютно безпечною для людей. Під час придбання цих елементів для використання на вулиці особливе значення приділяється стійкості й довговічності.

Щоб визначити якість такої продукції, варто звернути увагу на відгуки попередніх покупців. Вони розкажуть про якість експлуатації обраної продукції й про те, як вона себе проявляє згодом. У разі необхідності, можна задати питання менеджеру магазину. Вони розкажуть про особливості кожного фарбувального продукту.

Показати ще