Покрівельні матеріали: які вони бувають

Покрівельні матеріали — це будівельні матеріали, які призначаються для створення даху будівлі. Такий матеріал несе в собі не тільки декоративне, але і практичне призначення. За допомогою нього вдається захистити будівлю від попадання атмосферних опадів, прямих сонячних променів і інших погодних явищ. До того ж, якісна покрівля — це запорука збереження ремонту кімнат на найвищому поверсі.

Основну частину покрівельного пирога становить кроквяна система, гідроізоляція й пароізоляція, утеплення і крокова обрешітка. Всі ці елементи мають індивідуальні призначення й допомагають виконувати певні практичні функції. Зокрема, особливо багато уваги виробники приділяють саме утеплювальному шару. Для цього вони використовують спеціальні ущільнювачі, які створюють додатковий захист від проникнення холоду в приміщення.

Сама ж покрівля виготовляється у широкому асортименті. Вона відрізняється між собою не тільки за колірним оформленням, а й за типом використовуваних матеріалів для виготовлення. Найбільш популярним і актуальним типом покрівельних матеріалів справедливо вважається черепиця. Вона вирізняється підвищеним експлуатаційним терміном і чудовими показниками міцності та надійності. Черепиця буває як стандартною, так і виробляється в більш незвичайних варіантах. Зокрема, поширення набула так звана «м'яка черепиця».

Практично всі різновиди м'якої черепиці виготовляються з картонного листа, просоченого бітумом, нарізаного під ґонтом і посипаного крихтою з каміння. Такий матеріал більшою мірою складається з бітуму. В іншому разі неможливо створити умови водонепроникності. Такий матеріал легко горить і тримається, як і руберойд, приблизно десять років.

Приблизно за таким самим принципом побудована структура гнучкої черепиці. Основною перевагою такого різновиду покрівлі є поліпшена гнучкість. Завдяки цьому покрівельний матеріал набагато простіше монтується на дах будинку. Гнучка черепиця оптимально підходить для оформлення дахів будинків, які розташовуються у посушливих регіонах. Проте такі моделі витримують сильні заморозки та не дають холоду проникнути всередину дому навіть за мінімальних температур повітря.

Більш міцним і якісним варіантом вважається металочерепиця. До складу її конструкції входить певна кількість високоміцного металу. Завдяки цьому такий покрівельний матеріал здатний протриматися на даху кілька десятків років. До вад металочерепиці належить, насамперед, складне монтування.

Серед покупців підвищений попит має покрівля, виготовлена у форматі сайдинг. Вона вирізняється оригінальним оформленням, яке оптимально підійде до дахів будинків різної архітектурної будови. Здебільшого виробники пропонують потенційним покупцям сайдинг із вінілу.

Важливо, щоб під час встановлення покрівельних матеріалів була створена повноцінна водостічна система. Волога, яка збирається через природні опади, не має залишатися на даху. В іншому разі виріб навряд чи зможе витримати тривалу експлуатацію.

Як вибрати покрівлю

Перш за все, варто переглянути відгуки попередніх покупців. Ті, хто вже встиг придбати конкретний варіант, радять вибирати моделі перевірених торгових марок, які добре зарекомендували себе серед покупців.

Важливо, щоб дизайн матеріалу оптимально підходив під стиль екстер'єру будівлі. Особливо це стосується колірного оформлення. Саме від гармонійного поєднання покрівлі та стін будинку залежить загальний вигляд цієї будівлі.

Показати ще 60 товарів