Різновиди ламінату й ламінатних поверхонь

Ламінат — універсальне багатошарове підлогове покриття, що дає змогу сміливо експериментувати з інтер'єром квартири або будинку, візуально розширювати простір й імітувати мармур або дерево. Візуально ламіновані поверхні мають вигляд не гірший від паркету з дуба або з каштана. На відміну від лінолеуму, він не зношується до 20 років і не створює жодних проблем. Суттєва перевага в тому, що матеріал витримує великі навантаження ваги. Доведено, що таке покриття екологічне і не впливає на здоров'я й самопочуття мешканців. Ламінат настільки універсальний матеріал, що останніми роками ним оздоблюють навіть стелі.

Невибагливі покупці, вибираючи такий товар для економії й задоволення певних дизайнерських рішень, відштовхуються лише від чинника привабливості товару. Так само, головна ознака зовнішнього вигляду ламінату — колір. За відтінками ділиться на:

  • Коричневі;
  • Світлі;
  • Темні.

Під час кладіння можна поєднувати декілька відтінків, і це має стильний, оригінальний і сміливий вигляд. Однак, не для всіх інтер'єрів буде доречним таке рішення. Якщо немає бажання експериментувати й оновлення вимагає строгий дизайн офісу — підійде ламінат коричневих відтінків, який підкреслить солідність і серйозність інтер'єру. Такі відтінки імітують забарвлення дерев: вільхи, дуба, вишні, груші, горіха тощо. Світлі відтінки, зокрема білі, впишуться в приміщення з дизайном "модерн", підкреслюючи просторість приміщення і смак власника. Головний мінус ламінатного покриття такої колірної гами — помітні пил і подряпини. А ось відтінки чорного кольору — універсальне рішення для будь-яких приміщень, оскільки поєднуються як із килимами, так і з меблями. Роблячи вибір забарвлення, не забувайте про те, що колір меблів і ламінату має відрізнятися один від одного на кілька тонів.

Крім чинника кольору, дизайн планки такої підлоги створює не менш важлива деталь — кількість смуг. Дошки можуть бути:

  • Односмугові. Такий дизайн передбачає візуальне розширення приміщення й схожий на дощату підлогу. Сьогодні таке покриття дуже популярне, оскільки воно досить елегантне, водночас невигадливе і створює видимість справжнього дерева.
  • Двосмугові. Золота середина між односмуговими й багатосмуговими. Гіперболізують великі елементи дизайну, підходять для спальних кімнат і кухонь.
  • Багатосмугові. Універсальний варіант, підходить для будь-якого приміщення. Особливістю є вузькі смуги, що гармонійно поєднуються як із великими шафами, так і з маленькими тумбочками.

Як вибрати ламінат

Передусім, треба пам'ятати, що від бренда продукції насамперед залежить ціна і не завжди якість, тому варто менше звертати увагу на виробника, а більше приділяти увагу технічним характеристикам. Одна з таких характеристик товщина ламінату, норма цього параметра 8-9 мм. Усі різновиди ламінатного покриття типізують за класом навантаження, від таких, що витримують великогабаритні меблі, до слабких економ-варіантів. Важливо ознайомитися з наявністю і змістом експертної оцінки, яка має бути в кожного високоякісного товару. Оцінка складається експертами тієї чи іншої галузі й стосується функціональних і технічних особливостей продукції.

Щоб ламінат зберігав якість і надійність, варто надати значення процесу його укладання. На просторах інтернету можна знайти десятки відео з докладною інструкцією самостійного настилання. Така практика є досить популярною, проте, рекомендується звертатися до послуг професіоналів: ремонтників, укладальників або приватних майстрів, щоб знизити ризик неякісного укладання.

Розбираючись у питанні, як вибрати відповідну продукцію, також варто відштовхуватися від особливостей самого житла, враховувати практичність кожного різновиду. Сім'ям із домашніми вихованцями не вигідно купувати світлий матеріал. Потрібно пам'ятати, що велика кількість ламінованих поверхонь не вологостійкі, у зв'язку з чим підлога легко псується вологою і втрачає якість. Для не довгострокового використання в умовах старого ремонту підходить економ-варіант.

Показати ще 60 товарів