Що таке Becherovka

Національне надбання країни найгарніших замків і готичних соборів — чеська Becherovka з Карлових Варів. Специфічний трав'яний лікер був задуманий як ліки для шлунка та названий на честь аптекаря Йозефа Вітуса Бехера. Згодом він не просто став відомим міцним напоєм, а здобув світове визнання. За більш ніж 200 років існування лікер прижився на імператорському та королівському дворі, а також удостоївся багатьох нагород на міжнародних виставках. Секрет полягає в особливій рецептурі, поєднанні грамотно підібраних трав і прянощів, що дає характерні яскраво виражені дегустаційні відмінності. Настоянка смакує як самостійний напій і чудово підходить для використання в складі коктейлів.

Особливості виробництва Бехеровки

Для виготовлення Бехеровки використовуються приблизно 20 інгредієнтів. Вони змішуються вручну згідно із секретним рецептом, який тримається в найсуворішій таємниці. Через певні чинники готова продукція трохи відрізняється між партіями, проте без зміни основних властивостей і виробничих етапів:

 1. отримана суміш занурюється у великі ємності з металу та заливається спиртом, спочатку нагрівається, а потім охолоджується;
 2. процес здійснюється в змішувальних ємностях — додаються інші компоненти та витримуються кілька тижнів;
 3. концентрат двічі фільтрують для прозорості, заморожують для формування смакових та ароматичних якостей;
 4. перед розливанням обов'язковою є перевірка в спеціалізованій лабораторії на відповідність стандартам.

Види та смаки Бехеровки

Багата брендова лінійка представлена різноманітністю смакових відтінків, починаючи з трав'яного й закінчуючи гірким, солодким, спеціальним:

 • Один із найпопулярніших експортних товарів Чехії — автентичний золотистий бітер з позначкою original. Десертна класика відомо солодкувата, з пікантною гіркотою і пряним присмаком.
 • Серед сучасних різновидів виділяється лимонна світло-золотого кольору із цитрусовим ароматом.
 • Незвичайний зовні темно-карамельний Cordial з білого вина та липового екстракту.
 • Оригінальний бордово-червоний KV14 з акцентами трав, квітів і фруктів.
 • Найбільш насичена варіація –Unfiltered із концентрованих сортів преміумкласу.

Усі різновиди Бехеровки відрізняються мінімальним вмістом цукру, міцність варіюється від 20 до 40%. Стандартно її розливають у пляшки популярного об'єму:

 • 0.25 л,
 • 0.5 л
 • 0.7 л
 • 1 л.

Класична плоска форма пляшки й зелений відтінок скла з давніх-давен залишаються практично постійними. Етикетка періодично оновлюється й зараз центральне місце на ній займає сімейний символ, який супроводжує марку із самого початку. Також випускають подарункові набори з келихом або, наприклад, металевою чашкою.

Обрано 7 товарів