Найважливішою деталлю в лижному спорті є гірськолижні маски, що захищають від вітру, снігу, сонячних променів. В горах показники температури та відчуття повністю змінюються на відміну від тих, що на землі. Хоч і мороз, але сонце світить яскравіше, оскільки не закриваєте хмарами. Тому для катання на лижах чи сноуборді обов'язково мають бути захисні окуляри. Вони ж рятують від травм під час падіння або від гілок. Досить масивна оправа слугує ще одним шаром захисту.

Маска обов'язково підбирається під шолом. Ці два елементи нерозривно пов'язані один з одним. Вибираючи один елемент потрібно відразу підбирати й другий. Вироби мають щільно прилягати до обличчя, захищати від снігу та сонця.

Класичні лінзи в гірськолижних масках

Більшість лінз для продукції виробляється з полікарбонату та його аналогів. Цей матеріал має чудові властивості, добре оберігає сітківку від ультрафіолетового випромінювання. Однак для поїздки в гори однаково рекомендується вибирати кілька типів лінз, що підходять під певні умови.

Виділяють кілька різновидів продукції — сферичні, циліндричні, антитуманні.

Перший тип призначається для усунення візуального спотворення огляду. Подібний ефект досягається завдяки опуклій формі, що подібна до сферичної форми очного яблука. Вони покращують орієнтування на місцевості під час спуску, і мінімально навантажують зір. Їхній головний мінус у складному виробництві, а значить і висока вартість продукції.

Таку модель купують люди з погіршеним зором. Їх можна надягати поверх звичайних окулярів або вставляти додаткові оптичні лінзи.

Циліндричні моделі є більш класичним варіантом, вони ж і дешевші попереднього варіанту. У них специфічна форма — скло увігнуто в горизонтальній площині через що може трохи спотворюватися картинка.

Маски зі склом антитуман мають кілька покриттів. Вони запобігають появі вологи, а точніше вбирають її. Кожен лижник або сноубордист стикався з запотівання маски, а з такою системою подібна проблема зникає. За додаткову функцію й можливість покупцеві доведеться доплачувати.

Крім вбирання вологи в таких моделях є ще система вентиляції, також запобігає запотіванню. Усувається різниця між внутрішньою й зовнішньою лінзою, зменшується конденсат. У більш новітніх варіантах є система підігріву, що також вирішують цю проблему. Усі додаткові технології й можливості обходяться покупцям у додаткові розтрати.

Додаткові типи скла

Перераховані вище різновиди є традиційними моделями. Виробники їх найчастіше використовують у продукції. Однак є й інші модифікації масок із таким склом — дзеркальні, поляризовані, фотохромні, змінні.

Дзеркальне скло із зовнішнього боку додатково вкривається шаром речовини, що відображає сонячні промені. Це на 20% покращує чіткість зображення. Однак така система буде незручною в похмуру погоду, й для лижника потрібні інші лінзи.

Найпопулярнішими вважаються змінні гірськолижні маски. У них можна з легкістю міняти лінзи, підбирати під погоду, особливості зору, одяг або настрій. Продукція обладнана простими клапанами та блокувальними механізмами, тому вони абсолютно не поступаються стандартним товарам.

Поляризовані та фотохромні, або хамелеони підходять більше для професійного використання. Перший різновид схожий на дзеркальні, проте в них видимість набагато більше. У в другому типі скло саме підлаштовується під погодні умови, що робить спуск комфортніше.

тонкощі вибору

Якщо покупець новачок у гірськолижному спорті, то без допомоги фахівців не обійтися. Рекомендується почитати відгуки професіоналів або інших покупців. Вибираючи, потрібно визначитися з кількома критеріями — якість і тип лінз, розмір і форма оправи, прилягання до обличчя, сумісність із шоломом, додаткові функції.

Різновиди лінз і їхні особливості були розглянуті вище. Наступним кроком є вибір оправи. Вони поділяються за гендерним відмінностям — дитячі, жіночі, чоловічі. Це все пов'язане з розмірами обличчя та голови. Ще виділяють загальний або універсальний варіант масок, але його все ж рекомендують використовувати більше чоловікам.

Оправа має бути тонкою з надійно закріпленим склом. Виробляється вона з термополіуретану. Це гнучкий і міцний матеріал, що витримує різні температури. На кожній гірськолижній масці є ремінці для регулювання натягу. Усередині виробу є м'який прошарок, щоб в обличчі не було дискомфорту та у разі її можливого удару або падінні травми були мінімальними.

Показати ще 60 товарів