Мікрофони — це справжнє відкриття, зроблене наприкінці 19 століття. Цей апарат перетворює акустичні коливання в еклектичний сигнал. Пристрій потрібен для запису звуку або для його посилення. Популярні виробники зараз представляють його в різних формах і розмірах. Щоб розібратися у всіх моделях, бажано спочатку зрозуміти їхнє призначення й характеристики.

Різновиди мікрофонів

Великий асортимент товару має різне призначення. Основний тип пристрою — це студійні зразки. Вони потрібні для запису голосу та інструментів у якісній формі. Вони поділяються за принципом дії:

  • Динамічні. Зовні схожі на динамік звичайної колонки. Він простіший у своїй конструкції й доступний у ціні. Для його використання не потрібне додаткове обладнання, він менш чутливий до шуму й до луни. Його недоробок у слабкій якості записуваного звуку, високому рівні власних шумів. Записати ідеальний голос на ньому можна з короткої дистанції.
  • Конденсаторні. Належить до розряду професійної апаратури. У нього якісне передавання звуку й поблизу, й на відстані. Він практично не видає сторонніх шумів. Його недоробок в обслуговуванні. Для його використання потрібне додаткове обладнання, він дорогий у ціні та сприйнятливий до додаткових звуків і луни.

Також компанії з виробництва звукової апаратури виділяють ще один тип мікрофона для караоке та великої сцени. У нього якісне передавання будь-яких звуків. Він буває двох типів — дротовий і радіо. Їхня відмінність полягає в портативності. Радіомікрофон працює за допомогою звуковловлювальних антен. Його можна встановлювати на стійки. Цей вид пристрою має високі показники якості, він надійний, з низьким рівнем шуму.

Спираючись на призначення товару, виділяють ще низку різноманітних мікрофонів. Вони можуть використовуватися в домашніх цілях і призначатися для комп'ютера. Такі ж використовуються в радіостудіях. Асортимент продукції також багатий на підвісні мікрофони, призначені для артистів, ведення боксу чи різних заходів. Класифікація мікрофонів за призначенням ґрунтується на таких типах:

  • Вокальні;
  • Для відеокамер;
  • Для конференцій;
  • Для радіосистем;
  • Інструментальні;
  • Петличні;
  • Студійні е.

Всі вони мають своє призначення і використовуються музикантами, ведучими, операторами в певних цілях.

Окремий вид комп'ютерних мікрофонів вирізняється своєю мобільністю й невеликими розмірами. У зв'язку з цим вони можуть кріпитися на стіл, на одяг або як гарнітура. Кожен із видів також призначений для особливих випадків і має свої плюси й мінуси. Настільні варіанти вирізняються своєю зручністю. Вони схожі на підставку, яка легко рухається з одного місця на інше. Але їхній недоробок у незручному веденні. Щоб голос був рівномірним і безперервним, потрібно постійно тримати голову в одному положенні й на однаковій дистанції.

Мікрофонами-петличками називають конструкції, що кріпляться на одяг. Його недоробок у віддаленості від голови. Щоб був хороший звук, потрібно збільшувати чутливість апаратури, але тоді будуть чутні сторонні звуки. Останній тип гарнітури є найпопулярнішим і найзручнішим. Він складається з навушника й мікрофона. У нього добре чутно голос, а не сторонні звуки.

Поради щодо вибору звукової апаратури

Вибирати мікрофони рекомендується не за ціновою політикою, а за їхнім призначенням і якістю. Якщо потрібні пристрої для записування голосу, озвучування відео або співу, то краще вибирати техніку від перевіреного виробника. Універсальної апаратури не буває, тому бажано вибирати строго за призначенням. Читаючи відгуки про різні товари, і переглядаючи їхні характеристики, варто враховувати такі показники — чутливість, амплітудно-частотне значення, акустичні дані, спрямованість, рівень власного шуму.

Щоб пристрій не підводив під час роботи, краще підбирати мікрофони з декількома діаграмами спрямованості. На деяких моделях можна активізувати цю функцію одним рухом. Як порівняти з пристроями фіксованої спрямованості, такі варіанти універсальніші.

Мікрофони досить часто не підходять для різних співаків чи ведучих. Це пов'язано з тембром голосу, динамічним діапазоном, стилем, манерою ведення й багатьма іншими чинниками. Тому звук може спотворюватися і звучати зовсім неприродно.

Вибирати товар тільки за брендом й розкрученою маркою виробника також не варто. Його апаратура просто може не підійти, як було описано вище. Тому покладатися потрібно тільки на характеристики пристрою та його звук.

Показати ще 60 товарів