Оливи: незамінні засоби для роботи машинної техніки

Машинна олива необхідна для виконання безлічі найрізноманітніших функцій. Насамперед, вона змащує певні деталі автотранспорту, у такий спосіб, вони захищаються від підвищеного тертя під час експлуатації. Це багато в чому покращує працездатність транспортного засобу й підвищує довговічність його використання.

Сьогодні в більшості жителів нашої країни є якийсь транспортний засіб. І кожен власник такої техніки намагається зробити все можливе для того, щоб вона витримала максимальний термін експлуатації. Для цього доводиться приділяти увагу догляду за всілякими деталями машини.

Автооливи мають власну класифікацію. Вона була розроблена на основі врахування індивідуального призначення кожного із зазначених хімічних речовин. Загальна класифікація олив для машин має такий вигляд:

  • Моторна олива. Найпоширеніша та найактуальніша автоолива. Слугує надійним захистом двигуна від передчасного зносу деталей. Своєчасна заміна цієї рідини дає змогу вберегти мотор від виникнення корозійних процесів. Також ця речовина допомагає видаляти з поверхні двигуна утворений гар і інші продукти згоряння. Допомагає вберегти двигун від надмірного нагрівання. Використовуються оливи для легкових авто, вантажних машин, мототехніки, і для садової техніки зокрема.
  • Трансмісійна олива. Являє собою спеціально розроблену хімічну речовину, яка дає змогу захистити безліч найважливіших органів автомобіля. Слугує справжнім захистом для редуктора, коробки зміни передач, кермових механізмів і подібних конструкцій. Оливи цього призначення виготовляються з мінеральних або напівсинтетичних речовин. Для поліпшення їхніх функцій вони збагачуються спеціальними компонентами, які захищають елементи конструкції від корозії.
  • Ланцюгова олива. Використовується для змащення електричного обладнання, у конструкції якого входять ланцюги. Оптимально підходить для використання з таким інвентарем, як бензопили. Слугує надійним захистом пристроїв від виникнення корозії, передчасного стирання й безлічі подібних неприємностей.
  • Вилкова олива. Являє собою чудову хімічну речовину, яка була розроблена для використання з мототехнікою. Виконує функції змащування вилки таких транспортних засобів. Спеціальні хімічні домішки в складі цих рідин дають змогу уберегти найважливіші органи мотоциклів, скутерів і мотоциклів від виникнення корозії.
  • Універсальна. Вважається одним із найпоширеніших видів автоолив. Спеціально розроблений хімічний склад дає змогу використовувати її для абсолютної більшості транспортних засобів.
  • Гідравлічна олива. Необхідна для якісної роботи спеціалізованої техніки, яка працює за гідравлічним принципом. До такого сегмента належать підйомні крани, міні-навантажувачі, спеціальні підйомні платформи. Дають змогу надовго зберегти працездатність цієї техніки.
  • Промивна олива. Характеризується невисоким рівнем в'язкості. ЇЇ заведено використовувати для промивання двигунів і трансмісій. Також дає змогу оперативно очищати оливосистему від скупчених забруднень.

Якість використання оливи залежить від правильності її дозування і споживання.

Як вибрати оливи

Від вибору оливи багато в чому залежить загальна працездатність електричного приладу або транспортного засобу. До цього питання варто підходити з максимальною відповідальністю й серйозністю.

Насамперед, потрібно звернути увагу на рівень в'язкості. На вітчизняному ринку основну популярність мають автооливи з в'язкістю 5w30 і оливи з в'язкістю 10w40. Вибираючи цей показник, треба орієнтуватися на індивідуальні особливості кожного автотранспортного засобу.

Важливе значення має і виробник цих товарів. Варто довіряти перевіреним компаніям, продукція яких змогла б отримати позитивні відгуки серед споживачів. Щоб визначити якість автооливи, буде потрібно переглянути відгуки попередніх покупців.

Поширені питання та відповіді

Які товари користуються попитом в категорії Автомастила?

Які товари з найнижчою ціною в категорії Автомастила?

Які найдорожчі товари в категорії Автомастила?

Показати ще