Різні оливи для вантажних автомобілів незамінна речовина для власника вантажівки. Принцип роботи двигуна легковика та габаритного транспортного засобу практично не відрізняються, особливо якщо йдеться про дизелі. Основна відмінність між звичайними екземплярами й моторними оливами для вантажівок полягає в складі. Останні містять у собі велику кількість дисперсантів. Це елемент, що ліквідує сажовий приріст на поршневій системі.

Особливості олив для вантажних автомобілів

Ні для кого не секрет, що через активне копчення всередині движка утворюється сажа. У деяких випадках це призводить до того, що поршні не виробляють тертя. Через це зменшується вироблювана кінетична енергія, й авто їде повільніше. Такі рідини категорично заборонено заливати в мотор легкових машин. Саме дисперсантний складник сприяє зношенню клапана у двигуні внутрішнього згоряння.

Основна функція моторної оливи для вантажного транспорту полягає у змащуванні рухомих частин, очищенні, а також захисті від корозії й охолодженні двигуна за допомогою відведення тепла від рухомих частин. Моторну оливу для вантажівок отримують із нафти та синтезованих хімічних сполук.

Продукція потрібна для вантажівок, оскільки більшість компонентів роблять викиди екологічнішими. Однак це має й негативний ефект. Повторне перероблення таких газів сприяє утворенню корозії на мостах та інших запчастинах.

Суттєве значення має об’єм ємності. Найбільші — 210 літрів. Є й мініатюрні — до 1 літра. Нерідко трапляються великогабаритні екземпляри у бляшаних бочках. Стануть у пригоді для тривалих подорожей.

Різновиди

Згідно з відгуками експертів і фахівців, весь товарний ряд ділиться на такі підвиди:

Перший варіант відрізняється хімічними компонентами в складі. Головна відмітна риса — збереження в'язкості за всіх температурних режимів. У холодну пору року — це просто потрібно. Більшість представників сучасних лінійок продукції не мають термостійкості. Не можна не сказати і про тривалий термін служби. Такі варіації зберігаються понад 2 роки. Напівсинтетика – суміш двох інших видів оливи для вантажних автомобілів. Забезпечує захист двигуна під час важких умов пересування. До таких відносять буксирування. Мінеральні отримують способом фракційного переганяння. Найбільш актуальним представником цієї групи є модель 15w40.

Важливо ще відштовхуватися від типу двигуна. Він буває 4-тактний. Часто трапляються газові, але найпоширеніші — бензинові. Під кожен тип є певна олива.

Виділяють екземпляри й за місцем залиття. Вони заливаються:

  • У коробку;
  • У міст;

Крім двох вищезгаданих варіацій, бувають і універсальні. Ціна на такі варіанти трохи вища. Якщо говорити про першу модифікацію, то вона є однією з найпоширеніших. Другий тип ділиться на підтипи: для механіки або для автоматики.

Перед тим, як купити дизельну оливу для вантажівки, треба звернути увагу на в'язкість. Наприклад, стандартна й популярна олива 10W-40 досить в'язка. Тому попри велику кількість позитивних характеристик, вона не підходить для позашляховиків і малогабаритних машин. Для цієї категорії ідеальний варіант — японські оливи.

Обрано 2000 товарів

Показати ще 60 товарів