Магнітоли — це музичний, електромеханічний пристрій, що використовується для записування і відтворення аудіо з дискових і магнітних носіїв. Як носій даних застосовуються: диски, магнітні стрічки та флеш-карти. Вони популярні серед сучасного населення, оскільки мають невеликий розмір, прийнятну вартість, якісний звук і легкий спосіб експлуатації.

Класифікація магнітол

Популярні виробники продовжують виготовляти переносні системи для відтворення та записування аудіо. Всі моделі поділяються на типи за різними критеріями. За методом реєстрованої інформації пристрої бувають аналоговими й цифровими. За місцем застосування поділяються на студійні, побутові та промислові. З погляду мобільної техніки буває несна, переносна і стаціонарна.

Сучасні різновиди пристрою з радіо підтримують кілька типів носіїв, від цього ще одна класифікація приладу:

  • CD. У магнітофон вмонтовані колонки, програвач для дисків та тюнер. Вони відповідають усім запитам покупців, мають гарні характеристики.
  • USB. Пристрої нового покоління. Обладнані відповідними отворами під флеш-карти. Зручні й легкі у використанні.
  • SD / MMC. Тип картки пам'яті, підключення який спрощує відтворення звуку.

Розрізняти магнітоли можна й за рівнем вихідної потужності. Чим вищим буде цей показник, тим більше можливостей відкривається для користувача. Працює техніка також різними способами. Є варіанти, що підключаються до мережі, є ті, що працюють на батарейках. Більшість пристроїв оснащена ручкою для зручності в пересуванні, а можуть мати й пульт дистанційного керування.

Особливості вибору

Вибираючи потрібну магнітолу, треба враховувати всі перераховані вище характеристики. Величезне значення має якість звуку, яку можна легко перевірити на пристроях із виходом для флешки. Досить часто динаміки вже побудовані в моноблок, але бувають і роздільні моделі. У першому варіанті звук може бути не ідеальним, а в другому — поліпшується передавання сигналу, може бути двокасетна дека та програвач для дисків, але великі розміри техніки.

Не варто забувати й про роз'єм для носія. Він може бути зроблений під диски, картки пам'яті або флешки. Кожен із роз'ємів підходить для унікального типу носія і вибирається відповідно до переваг потенційного покупця. Додатково до техніки можуть додаватися інші функції й аксесуари, наприклад, пульт дистанційного керування.

За зовнішніми даними в користувачів величезний вибір. Виробники не обмежуються в колірній гамі, формі, розмірах пристроїв. Описувати в цьому питанні можна тільки на особистий смак і перевагу. Стандартною моделлю вважаються зразки прямокутної форми з вбудованими колонками.

Важливий параметр під час підбирання — це саме звук. Його потужність буває двох стандартів — РМРО, та RMS. Першим значенням визначаться навантаження на апарат, яку може витримати пристрій без пошкоджень упродовж декількох секунд. Потужність RMS визначає максимальний показник навантаження, який вважається нормальним для техніки. Упродовж години магнітола працює без поломок і пошкоджень. Тому, вибираючи прилад для відтворення звуку, потрібно враховувати значення DIN. Ці дані допоможуть визначити справжню потужність звуку.

Рекомендується ще звертати увагу на чутливість тюнера. Цей показник не має перевищувати 1 мкв. У заміській місцевості в колонках може прослуховуватися неприємний сторонній шум. Про шум також варто подбати. У якісної продукції він не буде нижче як 90 дБА.

Підсумки

Щоб вибрати вдалу модель магнітофона, потрібно вивчити асортимент багатьох компаній. Виробники вважають за краще мобільність, якість і можливість під’єднання сучасних носіїв інформації. Завдяки таким вимогам на ринку з'являється дедалі більше переносних магнітол, що дають змогу їздити з ними в будь-яку місцевість. Якщо ж потрібна апаратура для домашнього використання, то можна враховувати відгуки покупців, і розглядати моделі більшого формату і з різноманіттям функцій.

Обрано 369 товарів

Показати ще 60 товарів