Поринь у світ слів разом зі
Насолоджуйтеся захопливою і водночас простою грою в улюблений Scrabble!
Грати весело та просто: дістаєте 7 плиток; вигадуєте з отриманих літер слова; складаєте слова на поле за принципом кросворда; отримуєте бали за кожне складене слово; смієтесь, пригадуючи неймовірні слова, аби
використати більше літер;
використовуєте призові сектори, щоб отримати більше балів; набираєте найбільше балів та перемагаєте!
У наборі: 1 гральна дошка, 104 плитки з літерами, 4 підставки, мішечок для плиток та інструкція.
ПІДГОТОВКА ДО ГРИ:
один із гравців поміщає всі плитки з літерами в мішечок із набору; усі гравці тягнуть по 1 плитці – так ми визначаємо, хто ходитиме першим; розпочинає гру той учасник, чия літера розташована ближче до літери «А» в алфавіті. (Якщо комусь попадається пуста плитка, він ходить першим); учасники повертають до мішечка плитки, що витягли для жеребкування; один із гравців добре струшує мішечок, аби перемішати плитки; усі гравці по черзі тягнуть по 7 плиток та розміщують їх на свої підставки – саме з ними вони розпочнуть гру.
ПОЧАТОК ГРИ:
гравець, який ходить першим, викладає плитки з літерами так, аби вони перетинали центральну клітинку (вертикально або горизонтально). Ця клітинка подвоює бали за слово. Вдало розпочали! наступні гравці розміщують плитки з літерами так, аби було принаймні 1 перетинання зі словами на дошці. При кожному перетині літер на полі має утворюватися нове слово з двох або більше букв, за принципом кросворда; гравець може пропустити хід та/або обміняти плитки (одну, кілька чи всі одразу); кожен гравець за один хід може додавати плитки для утворення слова лише в одній частині ігрового поля. Більше 1 слова може утворитися завдяки перетинам з уже викладеними літерами; усі гравці можуть додавати нові плитки з літерами до вже викладених, утворюючи нові слова, але призові сектори дають додаткові бали лише під час першого ходу.
ПІДРАХУНОК БАЛІВ:
гравці отримують бали за ВСІ слова, які утворили або змінили своїм ходом; утворення під час ходу більше ніж одного слова приносить додаткові бали, а спільні літери враховуються при підрахунку балів за кожне слово; кожна плитка з літерою має свою цінність у балах, а ось пусті плитки бали не приносять, проте можуть замінити необхідну літеру під час ходу.
КІНЕЦЬ ГРИ:
Є три випадки, коли гра підходить до завершення: 1. Усі плитки витягнуто та один із гравців виклав
усі плитки зі своєї підставки.
2. Зроблено всі можливі ходи. 3. Всі гравці пасують двічі поспіль.
Після того, як усі гравці підрахували всі свої бали, від балів кожного гравця віднімається сума балів з плиток, які залишилися в нього, і якщо один гравець виклав усі плитки, його бали збільшуються на суму невикладених плиток решти гравців.