У будь-якому приміщенні низьковольтне обладнання — обов'язковий атрибут.  Воно слугує для забезпечення безперервного постачання електроенергією побутових, промислових та інших приміщень. Є такі види апаратів: світлотехнічне, контрольно-вимірювальне, пуско-зупиняльне. Вони працюють за наявності напруги електрики в 1000 В. Такий показник вважається невисоким. Тому воно й отримало таку назву.  Це поняття має велику кількість пристроїв: лічильники, вимикачі, розетки, трансформатори, прилади захисту від диференціального струму, різні комутатори, проміжні реле, щити ПКУ, світлосигнальні лампи тощо.

Види низьковольтного обладнання

Перед покупкою потрібно дуже уважно вивчити асортимент цієї продукції. А також чітко розуміти, які функції виконує обране низьковольтне обладнання.

  • Автоматичні вимикачі. Це пристрій, що захищає кабелі та проводи від замикання й перевантаження, а також вмикає та вимикає електричний ланцюг.
  • Вимикачі навантаження. Такий апарат слугує для вимкнення електрики у разі перепадів напруги в мережі. Вони прості у використанні та є найбіль бюджетним варіантом, порівнюючи з аналоговими. Запобіжники захищають мережу від надструмів. Вони зазвичай наповнені кварцовим піском.
  • Диференціальні автомати. Вимикають живлення й розмикають контакти, коли диференційний струм досягає певного значення за заданих умовах. Він захищає людину від ураження електричним струмом.
  • Реле часу. Цей апарат створений для забезпечення певної послідовності роботи елементів схеми. Воно використовується тоді, коли потрібно виконати дію не в момент надходження сигналу, а через встановлений часовий проміжок. Є тимчасові реле з пневматичним уповільненням, електромагнітним уповільненням, годинним або анкерним механізмом, моторні, електронні.
  • Реле напруги. Основне завдання такого обладнання — контроль зниження й підвищення напруги в електричній мережі. Унаслідок сильних перепадів прилад знеструмить електромережу. Воно поєднує в собі функції електронного пристрою контролю напруги та роз'єднувача навантаження. Головна його перевага — швидкість.
  • Сутінкове реле. Його ще називають фотореле. Це світлочутливі прилади, призначені для автоматичного вимкнення світла. Воно використовується для ввімкнення і вимкнення вуличного освітлення й дає змогу набагато економити електроенергію.
  • ПЗВ. Це обладнання, призначене для вимкнення електрики унаслідок перевищення струму за певних умов. На ринку представлено багато різних моделей. Багато покупців, які проводять електричну систему самостійно, не звертають уваги на подібні прилади. Це дуже потужний засіб захисту електромережі. Він здатний вберегти людину від удару струмом у разі порушення ізоляції проводини або в разі випадкового дотику до незахищених частин домашнього електричного обладнання. Також може захищати речі від теплового впливу струму.

Як вибрати низьковольтне обладнання

Придбанню таких пристроїв потрібно приділити максимум часу й уваги. Адже від них безпосередньо залежить безпека житла, офісу або будь-якого іншого приміщення, а також життя людей. І багато хто загадується над питанням: як вибрати якісні прилади? Матеріалом виготовлення таких приладів, здебільшого, є залізо. Перед покупкою потрібно перевірити електричну мережу, для якої воно буде куплене, адже всі прилади мають різну потужність. До того ж, потрібно враховувати номінальне значення сили струму. Ще одним важливим чинником є швидкість вимкнення навантаження. Вона має бути максимально високою, щоб забезпечити миттєве вимкнення електрики. Оптимальні показники 0,02 — 0,10 сек. Швидкість понад 1 вважається низькою, а пристрій низькоякісним.

В інтернеті на різних форумах проходять гарячі дискусії щодо низьковольтного обладнання. Користувачі залишають багато відгуків і коментарів. Але щоб бути впевненим у безпеці своїх електротехнічних приладів, вибір найкраще довірити професіоналу.

Показати ще