Ноутбук сьогодні став незамінним помічником кожної сучасної людини. За своїми характеристиками лептопи практично не поступаються настільним ПК, а деякі моделі можуть і легко замінити стаціонарні ігрові ПК або робочі пристрої для роботи з вимогливими програмами для оброблення графіки та відео. Серед ноутбуків високого класу варто виділити пристрої з дискретною відеокартою, яка встановлюється відокремлено й неабияк перевершує потужністю й іншими параметрами вбудовані відеокарти. Дуже добре підходять для ігор, роботи з графікою, під’єднання до телевізорів і відтворення відео в 4К. 

Особливості ноутбуків із дискретною відеокартою

Встановлення відокремленої відеокарти в ноутбук — це здебільшого компромісне рішення. Такий відокремлений графічний процесор істотно підвищує рівень енергоспоживання комп'ютера, а також скорочує час автономної роботи. Специфікою роботи дискретної відеокарти для геймерів також можна назвати підвищений температурний режим роботи, що вимагає встановлення потужнішої системи охолодження. 

Однак усі ці негативні чинники практично не відчуваються користувачем. У разі, якщо ноутбук вибирається для встановлення в офісі або на домашньому столі, то скорочення автономності може залишитись ніяк не поміченим власником, а температуру можна знизити за допомогою спеціальної підставки з вентилятором. 

Також варто зазначити, що ноутбуки з дискретною відеокартою останніх поколінь підтримують динамічне керування споживанням енергії. Це означає, що під час підвищення навантаження на графіку, система під’єднає дискретну відеокарту для підвищення продуктивності. І навпаки — на мінімальних навантаженнях ПК буде працювати, споживаючи мінімум енергії на невисоких навантаженнях на графічний процесор. 

Висока продуктивність дискретних відеокарт забезпечується такими їхніми характеристиками, як:

 • оперативна пам'ять;
 • кількість потокових процесорів;
 • тактова частота;
 • ширина шини під’єднання пам'яті й інші. 

Всі ці компоненти взаємопов'язані й відповідають за продуктивність. Так, наприклад, для роботи зі складними шейдерами, характерними для ігор, потрібно достатньо ОЗП для оброблення текстур, а також велика обчислювальна потужність, що досягається завдяки великій кількості потокових процесорів у GPU. 

Різновиди дискретних відеокарт у ноутбуках

Дискретні відеокарти можна умовно розділити за рівнем потужності на три типи:

 • початкового класу — встановлюються на офісні робочі комп'ютери або мультимедійні девайси з недорогого сегмента;
 • середнього класу — використовуються здебільшого в домашніх ПК середнього рівня;
 • топові відеокарти — невіддільна частина ігрових ноутбуків, а також лептопів із топсегмента, призначених для роботи з графічними редакторами, складними інженерними програмами й обробленням відео. 

Належність карти до того чи іншого класу залежить, насамперед, від її продуктивності. Також відіграє роль бренд. Сьогодні на ринку представлені такі великі бренди: 

 • AMD;
 • Nvidia;
 • Intel. 

В інтернет-магазині ROZETKA можна знайти та купити ноутбуки з дискретною відеокартою від зазначених виробників, переважно перших двох брендів. 

Ключові переваги дискретних відеокарт

Користувачі виділяють такі переваги купування ноутбуків із дискретними відеокартами.

 • Підвищення потужності. Тут варто зазначити, що можливості ноутбука істотно розширюються завдяки роботі з графікою. Так, наприклад, ноутбук із дискретною відеокартою може стати чудовим мультимедійним центром, а не лише робочим інструментом. Водночас варто зазначити, що сьогодні виробник прагне до зниження розмірів дискретних чипів, тому зараз можна встановити додаткову відеокарту навіть у ноутбук-трансформер або ультрабук. 
 • Здатність під’єднувати кілька моніторів. Наявність дискретної відеокарти в лептопі — це можливість під’єднати додатковий монітор до пристрою, що істотно полегшить роботу, оскільки, найчастіше, монітор ноутбука має вельми скромну роздільну здатність.
 • Робота з високоякісним відеоконтентом. Як уже згадувалося вище, наявність дискретної відеокарти — це чудова можливість отримати доступ до контенту у високій якості та роздільній здатності. Під’єднавши ноутбук до екрана, діагональ якого становить 40 дюймів і вище, а також якщо дає змогу роздільна здатність — то можна дивитися улюблені фільми або серіали в 4К. 
 • Можливість апгрейда. І, мабуть, одна з найважливіших переваг — це можливість апгрейдити карту. Іншими словами, у раз потреби можна замінити карту на потужнішу, за умови її появи на ринку. Здебільшого, цим активно користуються саме геймери, які куди більше виставляють вимог саме до графічного процесора. 
 • Вигідна ціна. Вартість ноутбуків із дискретною відеокартою буде відрізнятися від моделей із вбудованим графічним процесором у більшу сторону. Однак якщо розглядати співвідношення ціни та продуктивності, то ноутбук з відокремленим відеочипсетом дуже виграє у пристроїв із вбудованою картою. 

Купити новий ноутбук із дискретною відеокартою найпростіше в інтернет-магазині ROZETKA. На сторінках товарів можна знайти повні описи кожної моделі, підібрати потрібні параметри, порівняти з іншими, а зробити грамотний вибір допоможуть відгуки від покупців, які діляться досвідом експлуатації придбаного ноутбука.

Ноутбуки з дискретною відеокартою

Обрано 4000 товарів

Показати ще