Якими бувають шпалери

Ремонт — це процес, який вимагає серйозного ставлення. Особливо важливо правильно вибрати якісні шпалери, адже від цього залежить загальне оформлення інтер'єру.

На сучасному ринку представлено безліч найрізноманітніших видів облицювальних матеріалів. Потенційним покупцям наданий величезний вибір шпалер різних кольорів, текстур і фактур. Матеріали для їхнього виготовлення використовуються різні. Деякі виробники виготовляють тканинні шпалери. Вони вирізняються оригінальним оформленням, яке зробить облаштовуване приміщення унікальним. Особливо популярними вважаються бамбукові й акрилові, характерні риси яких є:

  • Акрилові шпалери. Являють собою якісніші аналоги звичайних вінілових шпалер. Замість класичного вінілу в них є спеціальне акрилове напилення. Саме полотно має класичну паперову структуру. Поверх неї наноситься спінений акрил. Ці шпалери на паперовій основі мають гарну рельєфну поверхню. Головною перевагою цього матеріалу для облицювання є повноцінна повітронепроникність. Така вентиляція слугує причиною якісної вентиляції кімнати.
  • Бамбукові з акриловим напиленням. Ще один популярний різновид шпалер. Виробляються з високоякісного флізеліну, на який нанесено шар акрилової піни. Вирізняються високою стійкістю до всіляких зовнішніх чинників. Велика кількість облицювальних матеріалів цього типу характеризуються підвищеною вологонепроникністю. Вони зможуть витримати тривалий термін експлуатації й протримаються в первісному стані мінімум десять років. Такі матеріали не схильні до вигоряння і витримують тривале попадання ультрафіолетових променів.

Як вибрати шпалери

Вибираючи шпалери для стін, варто звернути увагу на безліч чинників. Насамперед, потрібно продумати загальний план розробки дизайну інтер'єру. Після цього можна вибирати колір. З цих же міркувань треба продумати, яка поверхня стане оптимальною: рельєфна чи гладка.

Крім цього, варто пам'ятати, що для певних кімнат деякі різновиди можуть просто не підійти. Досвідчені працівники та фахівці ремонтних фірм, радять вибирати різновид шпалер, керуючись призначенням приміщення.

У коридорах і прохідних кімнатах категорично не рекомендується клеїти світлі шпалери через підвищене пилоутворення й рівень забруднення. Згодом стіни будуть забруднюватися, втрачаючи свій природний колір. Єдиний раціональний варіант — використовувати для таких приміщень світлі шпалери, що миються, з яких, якщо буде необхідність, можна легко відмити бруд. Дешеві паперові шпалери практично неможливо клеїти без утворення стиків і швів, тому варто придивлятися до інших типів цього матеріалу.

Для спальні та вітальні підійдуть практично всі наявні різновиди шпалер. Кімнати не піддаються занадто інтенсивним забрудненням, тому з кольором матеріалу проблем також не виникає.

Щоб забезпечити довговічність їхньої експлуатації, не треба вибирати шпалери з текстилю в дитячу кімнату. Їх складно очищати, а найменші пошкодження будуть одразу ж впадати в око. Відновлення нормального вигляду стін практично неможливе. Щоб облаштувати дитячу кімнату, не варто клеїти шпалери під фарбування на висоті, до якої дотягнеться дитина, адже сторонні фарбувальні предмети зіпсують інтер'єр.

Вибираючи шпалери, варто переглянути весь доступний асортимент у каталозі. Це дасть змогу оцінити всі актуальні моделі та визначити ту, яка буде повністю відповідати смаку покупця. Важливо звернути увагу на виробника, для цього можна прочитати відгуки або пошукати інформацію про торгову марку в інтернеті. Так можна визначити, наскільки якісні матеріали виробляє цей бренд. Щоб зрозуміти всі переваги й хиби обраного товару, потрібно звернути увагу на відгуки попередніх покупців. Вони розкажуть про те, як проявляють себе вибрані шпалери упродовж багатьох років.

Показати ще 60 товарів