Особливості монтажної піни, герметиків і клею

Монтажні піни — це спеціальна субстанція, сформована на основі поліуретану й упакована в балон. Їхнє призначення просте — заповнювати тріщини та щілини для тепла та гідроізоляції. У застиглому вигляді вона має форму твердого пінополіуретану. Використовують її часто й для монтажу дверей, вікон, для герметизації отворів між покрівлею і фронтоном. З її допомогою можна перекрити будь-які будівельні або ремонтні прогалини.

Герметиками легко користуватися. Вони містяться в спеціальному балоні і мають вигляд піни. У цій же ємності є газ для витіснення піни. Стикаючись із вологим повітрям або поверхнею, матеріал застигає. Завдяки тому, що піна компактна та легка, вона потрапляє в дальні щілини та заповнює всі порожнечі. Через кілька годин виріб застигає, стає твердим, що дає змогу проводити інші роботи із зачищення зони та її поліпшення.

Клей та різні герметизувальні речовини мають багато характеристик. Вони мають такі позитивні властивості — можливість об'єднувати різні елементи, тепло- та звукоізоляція. Вони ж ущільнює місця стику різних деталей. Забивають собою важкодоступні місця і швидко застигають. Також їх використовують часто для ванни, щоб підвищити звукоізоляцію й шум води не був настільки гучним.

Але є в продукції й мінуси. Вона має властивості темніти та руйнуватися. Такий процес викликається ультрафіолетовими променями, тому після герметизації щілин обов'язково потрібно закривати поверхню. Балон з монтажною піною потрібно тримати далеко від предметів із високою температурою, інакше він може вибухнути та все буде замащене його вмістом. У разі потрапляння універсального засобу на шкіру його можна зняти розчинником. У разі засихання допоможе тільки жорстка пемза.

Різновиди продукції

Всі герметичні речовини діляться на кілька типів:

  • Монтажні піни. Речовина, що працює на герметизацію й заповнення всіх речей у просторі. ЇЇ застосовують під час встановлення вікон, дверей, ванн, душових кабін і у разі інших ремонтних робіт.
  • Герметики. Пастоподібний або в’язкий матеріал із полімерів або олігомерів, що наноситься на болтові, заклепкові й інші з'єднувачі для зменшення витоку робочого середовища з конструкції. Часто з виготовляють водостійкими, щоб експлуатувати речовину в різних середовищах і місцях.
  • Клеї. Це спеціальний розчин, який застосовують для розкладання мозаїки, кахлю або для шпалер.

За призначенням виділяють професійний та напівпрофесійний виріб. Для використання балона першого типу людині знадобитися спеціальний пістолет, що продається в будівельних магазинах. У другому ж варіанті виріб йде з трубкою-адаптером. Такі пристрої використовуються в домашньому середовищі та для невеликого об’єму роботи.

Також виділяють варіанти монтажної піни на зимовий і літній сезони. Їхня особливість у тому, що можна експлуатувати тільки за певних температур і в певних місцях. Є й універсальний бітумний герметик. Його можна експлуатувати як взимку, так і влітку, оскільки застигати піна може навіть за -10 градусів. Великим попитом серед будівельників користується протипожежний виріб. Він має властивість вогнестійкості та призначається для заповнення отворів у камінах і печах, саунах, лазнях і димоходах.

Поради щодо експлуатації

Рекомендується працювати з монтажною піною або силіконовим клеєм у спеціальній формі, щоб уникнути попадання матеріалу на одяг. Також потрібні рукавички, тому що речовина їдка та важко видаляється зі шкіри. Перед тим, як наносити вміст балона, потрібно трохи підготувати робочу поверхню, зволоживши її. Якщо на потрібному місці буде занадто багато води, то властивості матеріалу погіршаться й не буде належного результату. Далі його потрібно добре потрясти. Якщо недостатньо розмішати вміст, то вийде не піна, а тягуча маса з незрозумілими властивостями.

Під час нанесення бажано тримати посудину верх дном. Під час нанесення речовина трохи розширюється, внаслідок чого може деформувати матеріал. Виробники подбали про цей нюанс, і покупець, знаючи особливості робочої поверхні, може підібрати підходящий варіант за ступенем розширення. 

Монтажні піни, герметики та клеї

Показати ще