Щорічно виробники дверних петель розширюють свій асортимент. Ці пристрої потрібні для того, щоб зафіксувати дверцята у прорізі. Вона допомагає зачиняти й відчиняти дверне полотно. Ця маленька фурнітура також є частиною інтер'єру і має підходити до дизайну квартири.

Класифікація дверних петель

Пристрої для міжкімнатних дверей або вхідних поділяються за кількома критеріями. Їх можна класифікувати за місцем монтажу, матеріалом, конструкцією. Вони бувають двох різновидів — роз’ємні та універсальні. Перевага першого над другим у тому, що можна знімати полотно з рами, не пошкоджуючи петлі. А ось універсальні потрібно буде відкрутити від прорізу.

Дверні петлі за місцем установлення поділяються на міжкімнатні та вхідні конструкції, а за матеріалами — на латунні, сталеві, комбіновані. Також виділяють такі типи продукції за принципом монтажу:

  • Укрутна. Конструкція ґрунтується на двох частинах зі штирками з різзю. Один бік укручується у дверне полотно, а інша — в коробку, і потім вони з'єднуються. Застосовуються як для дверей із напливом, так і без нього. У сучасних моделях додається ще пластикова перетинка та сталева кулька для безшумності та збільшення терміну використання. Виготовляється вона зі сталі й майже не стирається.
  • Накладна. Має вигляд стрижня із шарніром. Складається з двох пластин. Для її встановлення не потрібні спеціальні навички та пристрої. Належать вони до найпростіших.
  • Накладна роз'ємна. Для монтажу таких дверних петель використовується принцип урізання двох частин. Одна прикріплюється на дерев'яну конструкцію, друга — на коробку. Установлення самих кріплень може бути складним, але надалі заміна дверних полотен буде дуже легкою та без додаткових зусиль.
  • Накладна універсальна. Складається з двох нероз'ємних деталей. Одна кріпиться на торчовий бік, а інша — на двері. Важко складаються та потребують особливих навичок від людини та спеціальної техніки. Вони практично не стираються й мають тривалий термін експлуатації.
  • Прихованого встановлення. Ґрунтується це кріплення дверних петель на двох нероз'ємних частинах, які стають невидимими під час зачинення дверей, оскільки вони складаються. Вони встановлюються у стулку й коробку дверцят урізанням. Монтаж досить складний, тому робити потрібно фахівцям або купувати його зі складеним механізмом.

Ще виділяють кутові варіанти для металопластикових дверей. Головною їхньою відмінністю від попередніх моделей є зовнішній вигляд. Конструкція складається не з пластини, а з кутиків. Монтується за допомогою саморізів. Незвичайна форма дає змогу їх зручно розмістити. Їхній головний мінус у відкритості. Видно їх неозброєним оком, коли дверцята зачинені й відчинені. Також виділяють двобічні механізми. Вони популярні серед офісів і громадських установ. Вони дають змогу відчиняти двері в будь-який бік.

Поради щодо вибору

Щоб розв’язати питання вибору дверних петель, покупцеві потрібно розбиратися не тільки в різновидах товару, але й в їхніх матеріалах виготовлення. Виготовляються вони з різної сировини — латунь, сталь, латуновані. Останній тип має у складі сплави алюмінію, цинку і сталі, зверху покритий латунню. Вони мають гарні показники антикорозії, добре ковзають під час рухливості.

Найпоширенішими вважають штирові петлі з чистої латуні. Їхніми головними перевагами є пластичність, міцність, надійність щодо важких дверей. Зверху їх часто покривають додатковим шаром хрому. Найміцнішими варіантами фурнітури вважають сталеві моделі. З них також роблять декоративні ковані петлі для прикрашення гарних дерев'яних дверей. За умови частої експлуатації згодом вони можуть трохи деформуватися та стиратися. Для монтажу міжкімнатних дерев'яних полотен використовуються рідко, оскільки вони мають високу ціну.

Обираючи дверні петлі, потрібно обов'язково дивитися ще й вагу дверей, оскільки петлі мають їх утримувати. Чим більша вага, тим міцнішими й надійнішими мають бути кріплення. Також варто зважати на те, куди ставляться двері: між кімнатами чи на вхід. У другому варіанті фурнітура має бути міцною, щоб витримати спроби зламання, інші інструменти та, звичайно, важкі двері. Щоб вони не піддалися болгарці, виготовлятися мають із загартованої сталі.

Кожен тип дверей має певну кількість обов'язкових кріплень. Для пристрою, меншого за два метри, досить буде двох петель, навіть для вхідних. Чим вищі двері, тим більше фурнітури потрібно мати.

Показати ще 60 товарів