Кожен може організувати вдома бездротову мережу Wi-Fi, для цього знадобиться кабель провайдера і роутер — малогабаритний пристрій із роз'ємами й антенами. Порти потрібні для під’єднання проводів провайдера та зовнішніх пристроїв. Антени призначені для роздавання інтернет-сигналу. До маршрутизатора одночасно можна під’єднати декілька ґаджетів: смартфон, ноутбук, нетбук, планшет. Водночас буде забезпечений стабільний сигнал для кожної одиниці техніки.

Переваги роутерів D-Link

Компанія D-Link працює з 1984 року у вузькій ніші виробництва телекомунікаційного та мережевого обладнання. Техніка бренда надійна і функціональна. Серед чеснот роутерів Д-лінк варто зазначити таке:

 • інтелектуальний розподіл сигналу — кожен користувач отримує стабільний зв'язок;
 • висока швидкість Wi-Fi — вона досягає 1900 Мбіт/с;
 • проста конфігурація — техніку легко настроювати, для цього буде потрібно мінімум часу;
 • високий рівень захисту — мережа надійно захищена від несанкціонованого доступу та вірусних атак;
 • автоматизована робота — пристрій працює за мінімального втручання власника, щоб під’єднатися до всесвітньої павутини, досить увімкнути маршрутизатор і дочекатися його завантаження;
 • великий модельний ряд — можна купити роутер D-Link для дому, офісу або громадського закладу;
 • невеликий розмір — девайс не потребує багато місця;
 • лаконічний дизайн — прилад не впадатиме в око.

Критерії вибору маршрутизатора D-Link для дому або офісу

Wi-Fi роутери D-Link поділяються на дві великі групи:

 • Домашні — призначені для розгортання інтернет-мережі у квартирі або приватному будинку. Вони покривають невелику площу, тому такі пристрої треба встановлювати ближче до центру. Домашньої моделі досить, щоб одночасно вести вебсерфінг із декількох девайсів.
 • Офісні — куди потужніші. Вони забезпечують більшу зону покриття. До таких моделей під'єднується до шести персональних комп'ютерів. Разом із ними маршрутизатор може обслуговувати мобільні ґаджети. Втрат сигналу та збоїв у роботі немає. Прилад може обслужити цілу будівлю. Водночас він не вирізняється великим розміром. Апарат не займе багато місця в робочому кабінеті. Його обслуговування не складне та не витратне.

Під час купівлі мережевого обладнання значення має не тільки його тип. На сумісність, стабільність і безпеку впливають інші параметри:

 • Частотний діапазон говорить про сумісність маршрутизатора та побутової техніки. Це може бути 2,4 або 5 ГГц. Перший варіант трапляється частіше. На цій частоті працює багато ґаджетів. Однак 2,4 ГГц — слабкий діапазон. Він зазнає перевантажень, через які відбуваються збої в роботі інтернету. 5 ГГц трапляється рідше. Цю частоту частіше використовують провайдери. Вона забезпечує стабільний сигнал. Пристрої можуть працювати в цьому діапазоні навіть у разі збоїв у роботі дротового інтерфейсу. Є універсальні двочастотні роутери D-Link. Вони працюють на обох частотах.
 • Швидкість добирається залежно від тарифного плану провайдера. Прийнятний варіант — 1 Гбіт/с. Він підтримує трафік і на меншій швидкості.
 • Шифрування. У наш час інтернет використовують для різних видів діяльності, починаючи від особистого листування й закінчуючи фінансовими операціями. У глобальній мережі зберігається безліч даних, які можуть виявитися цінними для зловмисників. Тому домашня точка доступу та ґаджети, під’єднані до неї, потребують захисту. Обираючи роутер Д-лінк, є можливість використовувати три основні стандарти шифрування — WEP, WPA і WPA2. Перший варіант має найменший клас захищеності. Його можна зламати без особливих зусиль. WPA надійніший. Цей стандарт захищено ключами 128 бітів. У WPA2 цей показник удвічі більший. Відповідно, і захист вищий. Максимальний захист забезпечить фільтр MAC-адрес і прихований ідентифікатор.

Додаткові функції, антени й порти.

Роутери Д-Лінк забезпечуються цілою низкою додаткових опцій. Одна з них — підтримка IPTV. Під цією абревіатурою ховається можливість передавання цифрового телебачення через протокол інтернету. D-Link активно впроваджує цю функцію у свої пристрої, починаючи з лінійки Dir-300. Ця опція трапляється і в сучасних бюджетних моделях Dir-615. Ще одне корисне доповнення — батьківський контроль. Він дає змогу блокувати певні сайти на розсуд власника мережі. Отже, батьки захищають дітей від перегляду небажаного контенту. Однак ця функція знайшла своє застосування й на роботі. Власники офісів блокують соціальні мережі та розважальні сайти, щоб позбутися чинників, що відвертають увагу.

Покриття мережі залежить від кількості антен — у лінійці бренда D-Link можна знайти моделі з 1-6 модулями, а також маршрутизатори без антен. Окрему увагу під час вибору варто приділити наявності портів для під’єднання — у будь-якому роутері D-Link обов'язково є LAN-слот, до якого під’єднується кабель провайдера, а також додатково можуть бути наявними WAN-порти для під’єднання комп'ютерів і додаткові роз'єми USB для під’єднання зовнішніх пристроїв. Але від комплектації залежить і ціна пристрою, тому варто обирати тільки необхідні функції.

Обрано 534 товари

Показати ще