Сучасний маршрутизатор — недорогий спосіб розгорнути бездротову мережу вдома, в офісі, громадському закладі або на вулиці. До нього можна під’єднати одночасно декілька пристроїв: комп'ютер, ноутбук, планшет, смартфон і будь-який інший девайс, що підтримує інтернет. Для під'єднання комп'ютерної техніки та ґаджетів передбачено два інтерфейси — дротовий LAN і бездротовий Wi-Fi.

Як обрати недорогий маршрутизатор

Бюджетні роутери вирізняються простим функціоналом і обмеженим радіусом дії. Але навіть такого обладнання досить, щоб передати сигнал декільком ґаджетам. Великий модельний ряд дає змогу добрати варіант для приміщення будь-якого розміру.

Пристрої для створення локальної інтернет-мережі поділяються на три групи:

  • для дому — покривають невелику площу;
  • для офісу — забезпечують великий радіус сигналу і здатні витримати високе навантаження;
  • ігрові — спеціально оптимізовані для плавності геймерського процесу та надійного з'єднання із сервером.

Основні критерії вибору роутера

Залежно від потрібної площі покриття й особливостей використання варто визначити до купівлі:

  • наявність і кількість антен;
  • тип LAN-портів.

За бездротовий доступ до інтернету відповідають антени. Вони також підвищують швидкість. Якщо хочете купити недорого роутер для офісу, то варто обрати модель із декількома антенами. Для невеликої квартири досить одного модуля. Також випускаються вироби без антен.

Прилади обладнуються декількома портами. Обов'язково є хоча б один роз'єм Ethernet. До нього приєднується кабель, що забезпечує дротове інтернет-з'єднання. Додатково може бути передбачено ще кілька LAN-слотів і роз'єми USB. Вони дають змогу під’єднувати до девайса флешку, принтер, модем. Усі недорогі маршрутизатори обладнано модулем зв'язку Wi-Fi. Власне, заради роздавання бездротового сигналу й купується це обладнання. Завдяки цій функції одна точка доступу здатна одночасно обслуговувати декілька ґаджетів.

Діапазон частоти й стандарти шифрування

На роботу роутера впливають не тільки антени. Стабільне під’єднання залежить від частоти. Сучасна техніка працює в межах 2,4-5 ГГц. Найпоширеніший діапазон — 2,4 ГГц. Його підтримують усі ґаджети. Ця частота не витримує великих перевантажень. Через них можливі збої в інтернет-з'єднанні. Моделі, що працюють на 5 ГГц, позбавлені цієї вади. Але цю частоту підтримують не всі мобільні пристрої. Є двочастотні моделі.

Ще один важливий нюанс під час вибору — шифрування. Інтернет охоплює все в житті людини. У ґаджетах зберігаються фінансові й особисті дані, які можуть бути цінними для зловмисників. Шахраї можуть отримати до них доступ за допомогою Wi-Fi. Щоб цього не сталося, треба придбати недорого Wi-Fi роутер із надійним шифруванням. Випускають обладнання з двома стандартами — WEP і WPA. Перший — слабкий і вразливий. Його легко зламати. WPA — надійніший стандарт. Його наступне покоління — WPA2.

На чому можна заощадити, обираючи роутер

Як додаткові можливості маршрутизатор може бути захищений фаєрволом, фільтром MAC-адрес або прихованого ідентифікатора. Багато роутерів також обладнують батьківським контролем — ця функція призначена для блокування сайтів. Контроль використовується не тільки під час під’єднання домашньої мережі. Його часто настроюють в офісах, щоб заблокувати соціальні мережі, які відвертають увагу працівників від робочого процесу. Дешеві моделі можуть бути позбавлені цих функцій, і це істотна можливість заощадити, якщо в подібних функціях немає потреби.

Роутери підтримують такі протоколи: стандартний Ethernet, 3G і 4G, SFP, GPON. Ethernet є в усьому обладнанні. Він забезпечує швидкість до 100 Мбіт/с. У 3G і 4G цей показник нижчий. SFP дає швидкість до 1 Гбіт/с. GPON потрібен під час проведення інтернету в приватний сектор або за місто. Показник швидкості має збігатися з тарифом провайдера, в іншому разі з'являються перебої інтернет-з’єднання. Тому перед купівлею визначте, який протокол відповідає тарифу, в такий спосіб ви зможете купити дешевий роутер без зайвих можливостей, за наявність яких не переплачуватимете.

Купуючи роутер, потрібно звернути увагу на бренд. Популярні виробники надійних бюджетних маршрутизаторів: TP-Link, D-Link, Asus, MikroTik, Tenda, Xiaomi. Продукція цих марок незмінно отримує позитивні відгуки. Пристрої вирізняються стильним дизайном і невеликим розміром.

Обрано 2347 товарів

Показати ще