Переваги й вади самонабірних штампів

Сьогодні самонабірні штампи все частіше трапляються в арсеналі підприємців і великих організацій. Це кліше з набором літер і порожніми рядками, за допомогою яких набирається текст. Являє собою набір із корпусу з рифленою поверхнею й каси з буквами, кількість дає змогу набрати будь-яку фразу. Збирати слова не складно, оскільки в наборі є пінцет. Заправка найчастіше синього кольору. Така річ зручна в роботі: не потрібно постійно виготовляти нове кліше, якщо змінюється інформація про фірму. Інформацію, що міститься у виробі, просто редагувати, що дасть змогу в разі потре би швидко змінити її будь-якому працівнику. Різноманітний зовнішній вигляд — велика перевага: різні форми й варіації шрифтів забезпечать індивідуальність покупки. Одна з переваг речі — невисока вартість товару. Також пристрій доволі довговічний, оскільки стійкий до механічних навантажень.

Однак варто врахувати наявні вади. Цю технологію легко підробити, тому як уставити букви ні для кого не становить особливих труднощів. Будь-яка людина може так само зібрати напис і зробити фальшиві документи. Друга вада — обмежені розміри. Доведеться вкласти текст у рамки й помістити так, щоб вони не зламалися. Для цього досить просто взяти продукт із великим розміром і кількістю рядків, але іноді доводиться вкорочувати напис. До того ж не можна змінити написання шрифту, що іноді зробити необхідно. У подібних випадках виготовляються самонабірні штампи на замовлення. Графічних логотипів і елементів у приладах немає, й це теж не завжди зручно.

Як зібрати

Перше, що потрібно зробити — написати текст, який буде міститися в пресі, прикласти касу до рифленого поля, визначити кількість символів у рядку. Так простіше розподілити напис. Знайти центральні букви й позначити їх на папері. Першу букву варто вставляти із середини, щоб було легше орієнтуватися. Додавати по одній букві з обох сторін, водночас не забувати, що збирати треба в дзеркальному зображенні. Наступні рядки — подібно до попередніх. Зібравши всі, вставити штемпельну подушку й поставити відбиток. На круглі символи розміщуються приблизно таким самим чином. Першою збирається верхній напис із середньої букви, потім нижня.

Класифікація

Відмінності між самонабірними штампами невеликі, проте вони є. Насамперед, крім самих апаратів, окремо продаються каси для букв. Бувають прямокутної, квадратної й круглої форми. Є штампи з термінами, у які вбудовані основні й найбільш використовувані слова, і з різними символами. Кількість рядків у різних моделях відрізняється: показник варіюється від 2 до 8. Один із найбільш популярних — на 4 рядки, у яких уміщується потрібна інформація.

Різниця є між касами. Деякі з них на буквах мають одну ніжку кріплення, решта — дві. Трапляються екземпляри з різними мовами символів: українська, російська та латинська. Відрізняються розміри кліше: найменша ширина — 25 міліметрів, а найбільш широкий рядок становить 82, висота змінюється від 4 до 40 міліметрів. Є каси з буквами подвійної висоти. Розрізняються за кількістю символів в одній касі.

Вибір продукції

Коли потрібен самонабірний штамп, багато хто запитує себе про те, як вибрати предмет канцелярії. Спершу варто визначитися з формою залежно від стандартів компанії. Для різних призначень вона може відрізнятися. Далі з'ясувати потрібну кількість рядків, тому як текст може не вміститися або його буде занадто багато, якщо вибрати неправильно. Відповідно до норм підбирати такі деталі, як розмір букв, кліше й колір. Мову організація або підприємець мають визначати індивідуально, зважаючи на напрям роботи. Виробники, як-от Trodat, випускають продукцію різної якості.

Треба враховувати думку інших людей. Знайомі, колеги можуть підказати, якщо вони мають досвід у купівлі самонабірних штампів. Прочитавши відгуки в інтернеті, можна дізнатися переваги й вади кожного різновиду. Є велика кількість статей на цю тему, що також полегшить пошуки. Оскільки ці вироби використовуються для документів, їх потрібно дуже ретельно вибирати.

Показати ще 60 товарів