У будь-якому домі є шарнірно-губцевий інструмент у різних його втіленнях. Господар або господиня дому хоча б раз у житті зазнавали нагальну потребу у використанні цього девайса. Не завжди це можна охарактеризувати тільки як частину набору для фахівця вузької спрямованості. Різні галузі й елементи окремого спектру діяльності присутні, але є кілька різновидів продукції для домашнього побутового практично щоденного вживання. Це плоскогубці й кусачки, причому в ужиток введені різні розміри для декількох типів призначення. Загалом, спрямованість — це ремонтні та оздоблювальні роботи.

Структура й будова шарнірно-губцевого інструменту

Товар складається з декількох частин. Найчастіше це головка, верхня частина виробу із заточеними краями й лезом, ручка і вісь для створення рухливості, яку називають ще шарнір. Величину відкривання, що допускається шарніром, у багатьох моделях можна контролювати користувачеві, але бувають екземпляри зі встановленим ступенем затиску. Найпопулярніше й елементарне призначення в побуті — легке перекушування дроту. Це відомо навіть дитині. Але ця категорія тільки відкриває величезний список можливих дій, на які спрямований елемент.

Але дріт — це теж непросте завдання, адже часто матеріал його виготовлення — сталь. Зубчики або леза пристрою настільки гострі, що спрямована через затискачі сила здатна розділити цей міцний матеріал на дві частини. Найчастіше спостерігається експлуатація на плоскі поверхні, адже об'ємні деталі непідвладні ширині максимального відкривання, а надто дрібні предмети незручно захоплювати через масивність ручної частини. Для цього придумані варіації розмірів самого інструменту. Вони розділені за габаритами на роботу з дрібними і великими варіантами суб'єктів.

Перелік різновидів продукції

Є багато різновидів шарнірно-губцевого інструменту, спрямованих на роботу спеціалізованих людей, або просто людей, залучених у цього роду діяльності. Близькі за наповненням один до одного, вони бувають кардинально різними. Вибір на ринку технічного приладдя широкий і абсолютно вільний.

  • Кліщі. Використовуються, коли потрібно додати максимальних зусиль для виконання низки маніпуляцій. Мають велику щільність захоплення, здатні впоратися з дрібними деталями, гарантують якісне видалення або кріплення, характерні для зняття ізоляції девайса.
  • Плоскогубці. Зручні для роботи з дрібними елементами. Завдяки подовженим довгастим наконечникам справляються з роботою на плоских поверхнях. Їм піддаються також предмети круглого перерізу. Ними зручно «перекушувати» деталі, деформувати їх.
  • Щипці. Основне призначення — робота з дротовими конструкціями.
  • Кусачки. Ними захоплюють матеріал, на який спрямований потік сили. Далі відбувається його розріз. Виділяють кілька різновидів, з них популярні — це торцеві, заточувальні, кабельні та інші.
  • Бокорізи. Один із підвидів кусачок. Сприяють бічному направленню в процесі різання.
  • Пасатижі. Виконують функцію, близьку до плоскогубців, для них є характерним «перекус» щільних матеріалів, навіть арматури.
  • Довгогубці. Розглядається як окремий різновид круглогубців. Форма виходить з назви — має подовжений наконечник, що сприяє роботі як із дрібними, так і з великими гвинтами.

Питання вибору технічного обладнання

Всі типи оснащені ручною формою керування. Механізований у них тільки процес шарнірного пристрою, часто буває автоматизований наполовину, дозволяючи або мінімальне, або максимальне розкривання. Переймаючись питанням, як вибрати потрібний шарнірно-губцевий інструмент, варто звернути увагу на характеристику кожного й індивідуальні цілі користувача. З огляду на особисте використання продукту, варто здійснювати вибір на користь того чи іншого екземпляра.

Як свідчать відгуки, універсальний «солдат» у побутовому господарстві — плоскогубці. З дитинства знайома й найпоширеніша річ із цього різновиду, вона введена в обіг, як ключова серед безлічі різнопланових конструкцій. Їхня особливість полягає ще й у своєрідній будові всієї системи. Вона дає змогу поєднувати маніпуляції щодо суб'єктів різних розмірів, не зациклюючись на певних параметрах.

Показати ще 60 товарів