Для чого потрібні водопровідні шланги

У сучасному світі шланги водопровідні широко використовуються в різних сферах життя людини. Цей вид продукції використовується в побуті для під'єднання водопостачання. Вони потрібні для приєднання до водопроводу приладів сантехніки: душ, пральна, посудомийна машини, унітаз, умивальник тощо. У душових боксах вони подають воду між вузлами. Товари класифікуються за різними ознаками, і всі види мають своє застосування, переваги й вади.

Один із різновидів — гнучкі шланги. Вони найпростіші й слугують до трьох років або більше, якщо мають чудову якість і правильний догляд. Що краще технологія виготовлення й матеріал, то, відповідно, довше проживе виріб. Такий різновид зазвичай використовується під час установлення вмивальників, душових кабін. Вирізняються за показниками температури. Підводка для гарячої води маркується червоним металевим обплетенням і підходить для високих температур. Шланги для холодної води позначені синім обплетенням. Але бувають універсальні — під'єднуються й до гарячого, й до холодного водопостачання. Такий пристрій вирізняється наявністю й червоної, і синьої ниток.

Також до гнучких належать підводки для змішувачів, якими комплектується деяка техніка. Вони обладнані «голками» — трубками меншого діаметра, ніж сам виріб. Обладнані кільцями ущільнювачів із гуми, і різзю для більш зручного під'єднання. Для посудомийних і пральних машин є спеціальні товари для заливання й зливання води.

Матеріали

Розрізняються водопровідні шланги й за матеріалом, з якого вони виготовляються. Від нього залежить сфера застосування продукту. Зазначають кілька головних матеріалів:

  • Неіржавка сталь. З неї виготовляють сильфонну підводку. Підходить для високих температур і завдяки своїм параметрам застосовується як у водопровідній системі, так і в системі опалення.
  • Нікельована латунь. Цей матеріал термостійкий і пластичний, має антикорозійні властивості й підвищує міцність виробу.
  • Гума/неіржавка сталь. Гума, армована нержавійкою доволі міцна й витримує максимальний тиск 20 атм.

Шланги високого тиску найчастіше робляться з гуми, оскільки вона справляється із сильними навантаженнями. Максимально допустимий тиск має бути більшим ніж напір у системі, тоді виріб прослужить довше. Довгий термін залежить від якості й ціни матеріалу.

Вибір товару

Щоб знати, як вибрати підводку, треба звернути увагу на деякі чинники. Треба визначити тиск і температуру води, яка буде проходити через водопровідний шланг і підібрати відповідний параметрам продукт. Зважаючи на це й визначатися з тим, з чого зроблено виріб. Наприклад, для високого тиску найкраще взяти більш міцний товар, а для гарячої води — термостійкий. Матеріал можна легко визначити за вагою, оскільки алюмінієва продукція набагато легша, ніж сталева. Варто також вибирати продукцію для певних температур. До холодного водопроводу не рекомендується під'єднувати шланг для гарячого й навпаки. Найкраще купити універсальний, який підійде для будь-яких температур.

Надійний гнучкий варіант продукту мусить бути м'яким. Якщо він твердий, то може зламатися, після чого підводку доведеться міняти. Щоб перевірити еластичність, досить узяти водопровідний шланг за один кінець. Якщо він зігнеться у вертикальне положення, то такий продукт достатньо м'який. Штуцери підводки мусять бути зроблені з неіржавкого металу й не мати тріщин. Треба зупинити свій вибір на товарі, виготовленому тільки з якісних матеріалів. Шланг із хімічним запахом зроблений із тендітної й недостатньо еластичної технічної гуми. Підводка проходить спеціальні сертифікації, оскільки через неї проходить питна вода. Потрібно звертати увагу на термін придатності й ціну продукції, оскільки через занадто низьку вартість і закінчений термін дії дуже скоро може статися витікання води.

Певна річ, не треба випускати думку інших людей. Можна запитати в знайомих про те, який виріб краще підійде для конкретних цілей. В інтернеті часто пишуть відгуки, які допомагають визначитися з вибором. У більш якісного шланга буде більше позитивних коментарів. Тому під час вибору потрібно враховувати досвід попередніх покупців, щоб купити саме те, що потрібно.

Показати ще