Якими бувають турніки

Турніки — це універсальний спортивний інвентар, призначений для виконання широкого комплексу фізичних вправ. З його допомогою можна регулярно тренуватися в домашніх умовах. Турнік вирізняється неабиякою простотою та стандартністю конструкції. Однак його ефективність є незаперечним фактом.

Основною перевагою такого інвентарю вважається компактність. Він займає зовсім небагато простору. Саме тому турнік є оптимальним снарядом для спортивних занять у приміщеннях невеликої площі.

Сучасні виробники турніків виготовляють їх у різноманітних конструкційних формах. Їхня переважна більшість оптимально підходить для дому або для встановлення на вулиці. Деякі моделі переважно встановлюють у спортивні зали. Умовно обладнання цього типу можна класифікувати на:

  • Домашні. Ці турніки побудовані за конструкційними типами, які оптимально підходять для використання в домашніх умовах. Таке спортивне спорядження можна встановлювати прямо на стіну, в кут будинку або у дверний проріз.
  • Фітнес-клас. Спеціальні турніки, які були сконструйовані саме для ефективних занять із фітнесу. Під час їхнього виготовлення компанії-виробники орієнтувалися на рекомендації фахівців із фітнесу.

До окремої категорії належать дитячі турніки. Вони будуть чудовим інвентарем для того, щоб привчити дитину до занять спортом. Виробники виготовляють ці моделі в яскравому та цікавому оформленні. Так малюкам буде набагато цікавіше долучатися до фізичних вправ. Обирати обладнання такого типу потрібно з максимальною відповідальністю. Насамперед воно має ідеально підходити під зріст дитини. Також важлива якісність конструкції. Турнік мусить витримувати підвищені навантаження й бути максимально стійким.

Схожим спортивним інвентарем вважаються бруси. Вони також допомагають виконувати вправи, призначені для нарощування м'язів. На відміну від турніків, вони займають досить багато місця, тому в домашніх умовах їх потрібно встановлювати в просторі кімнати.

Як обрати турнік

Вибір турніків — завдання досить відповідальне. Насамперед варто визначитися з кімнатою, в яку буде встановлюватися цей інвентар. Відповідно до цього й конкретної площі вільного місця для монтування варто обирати конструкційний тип обладнання.

Для невеликих приміщень оптимально підійде наддверний турнік. Його перевага полягає в тому, що ця модель вважається найкомпактнішою та допомагає заощаджувати вільну площу. Ця конструкція кріпиться прямо над дверним прорізом на стіні, протилежній тій, у бік якої відчиняються двері.

Не менш популярними варіаціями є настінні моделі. Вони прикріплюються до стінки за допомогою спеціальних болтів. Обираючи такий турнік, варто зважати на масу власного тіла. Так можна визначитися з навантаженнями, які здатна витримати потрібна модель. Довжина поперечки та відстань між нею і стіною також має значення. Ці параметри варто обирати, зважаючи на індивідуальні побажання та особисту зручність. Настінні варіації бувають як стандартними, так і розширеними. Останні обладнують спеціальними ручками, які дають змогу виконувати фізичні вправи з широким захватом.

Стельові турніки привертають увагу спортсменів завдяки своїй компактності. Вони встановлюються прямо на стелю за допомогою спеціальних болтів. Популярною варіацією вважається регульований турнік. Його власник отримує чудову нагоду самостійно встановлювати відстань спортивного обладнання від стелі. Також є класичні моделі без подібних опцій.

Кутовий турнік потребує певного місця для свого встановлення. Найчастіше він має вигляд класичної поперечки, яка встановлюється за перпендикулярним типом. Її кінці кріпляться до різних стін. Вважається однією з найзручніших моделей цього інвентарю.

Обираючи спортивне обладнання такого типу, треба орієнтуватися й на індивідуальні вподобання. Заняття силовими типами вправ на турніках мають бути максимально комфортними для спортсмена.

Обрано 1270 товарів

Показати ще 60 товарів