Сканер штрих-кодів — пристрій, який можна помітити практично в будь-якій крамниці, супермаркеті й гіпермаркеті, використовується для інвентаризації. Також таке обладнання зчитує основні дані про товар за допомогою наведення лазерної частини апарата на штрих-код. Відомості про продукт за лічені секунди з'являються на екрані, інформуючи касира й покупця про назву, вартість, вагу й марку.

У такий спосіб наявність такої речі в касирів допомагає їм заощадити сили й час на ручному введенні коду. Цей предмет дуже зручний для зчитування кодів з великогабаритних товарів, які складно провести через вбудований у касі сканер. Після виявлення очевидних переваг товару зникає запитання, для чого він потрібен і чи варто його використовувати продавцям.

Якими бувають сканери штрих-кодів

Є різні типи касового обладнання. Кожен із них використовують для різного масштабу, різних кодів і просто різного типу для зручності в певних ситуаціях. Фахівці виділяють:

  • Вбудовувані. Основною сферою використання є супермаркети або крамниці з самообслуговуванням. Також підходять для крамниць із великим обігом товару. На відміну від стандартних сканерів, мають добру потужність, лазерні промені далекого захоплення і високу швидкість реагування.
  • Настільні. На відміну від ручних, у моделях настільного типу вбудований не один лазерний промінь, а приблизно двадцять. Це дає змогу швидко сканувати певний продукт, не витрачаючи час на те, щоб крутити предмет у пошуках коду. Завдяки тому, що лазерні смуги розміщені по периметру всієї сканувальної частини, ці агрегати також називають багатосмуговими. Виробники також пропонують лінійки найсучасніших пристроїв. Вони містять у собі технологію Area Image. Вона працює за принципом передавання на комп'ютер цифрового знімка, а не простого зчитування.
  • Портативні сканери штрих-кодів є різновидом ручних пристроїв. Перевагою є невелика вага й компактність розмірів.
  • Радіосканери. Такі моделі дадуть змогу користувачеві обробляти інформацію з упаковки навіть на далекій відстані. Принцип роботи — отримання відомостей та їхнє надсилання за допомогою радіосигналу на будь-який пристрій, чи то комп'ютер, касовий апарат, чи то термінал. Відстань радіуса сигналу інколи може становити 200 метрів.
  • Ручні. Велика група касових товарів. Найпопулярніші та одні з найпрактичніших. Характеризуються мобільністю й комфортом у використанні. Вони також універсальні й можуть використовуватися не тільки в торговельній галузі, але й у будь-якій побутовій сфері застосування, де потрібний такий апарат. Конструкція його досить проста, він складається зі спеціальної лінзи, через яку відбувається зчитування, світлового датчика і безпосередньо джерела світла. Бувають монохромними й кольоровими. Їхні аналоги застосовуються в автомобілях для діагностики датчиків. Зазвичай виготовляються з пам'яттю великих розмірів.

Додаткові функції приладу

Як можна помітити, різновидів агрегату дійсно дуже багато. Але й це ще не все. Крім різних форм і принципів дії, сканери штрих-кодів мають велику кількість додаткових характеристик і функцій. Вони можуть бути бездротовими і з монітором, можуть бути звичайними за ціною дешевого сегмента. Але другорядних сучасних особливостей у них хоч греблю гати. Фахівці розрізняють такі:

  1. Bluetooth ;
  2. Micro USB;
  3. RS-232;
  4. USB ;
  5. Wi-Fi.

Тип бездротового сканера штрих-кодів з можливістю передавання даних через з'єднання Bluetooth має радіус передавання приблизно до 100 метрів, а в певних примірниках навіть більший, але й ціни на такі ґаджети будуть відповідними. Другий тип не є чимось екзотичним, і ця функції потрібна для прямого під’єднання апарата до пристрою, на який і буде передаватися інформація про продукт. Точно така сама справа й зі звичайним USB, тільки для цього під’єднання необхідний ще й шнур. Інтерфейс RS-232, або ж просто СОМ-порт, — практично стандартна деталь, якою обладнано багато сучасних касових сканерів. А ось вай-фай — справді інновація в ґаджетах цього різновиду. Він потрібен також для передавання інформації, але виконується воно простіше й швидше, ніж без нього. Як обрати такий предмет і не помилитися — підкажуть сотні відгуків споживачів.

Показати ще