Будівельний фен — це електричний прилад, з направленим потоком нагрітого або холодного повітря. Він має форму невеликої частини труби з вентилятором і електронагрівачем. На певній частині є пістолетна ручка. Від звичайного фена технічно відрізняється тим, що може видавати повітря нереальної температури, приблизно 300-500 градусів і водночас мати маленьку потужність.

Більшість сучасних пристроїв створюються з регулюванням температури. Тому є можливість ставити низький потік повітря у 50 градусів. Є також моделі з великим діапазоном температур від 50 до 650 градусів. Застосування в такого апарата дуже широке. Його можна використовувати для сушіння, підігрівання клею або певних шарів, розігрівання металевих конструкцій, лаків, фарб, паяння й лудіння металів, зварювання. Також підходить для побутових цілей, наприклад, розпалювання вугілля в мангалі, розігрівання замерзлих труб.

Класифікація будівельних фенів

Сфера використання апарата велика, і для чого потрібен він, підкажуть досвідчені фахівці. Залежно від різновиду робіт усі товари поділяються на різні групи та типи. У кожного з них є переваги й недоробки. Перший тип належить до найпростіших. У них усього два ступені регулювання температури. Задати потрібну температуру можна зміною відстані між насадками будівельного фена й підготовленими матеріалами для оброблення.

Другий тип має систему регулювання, що дає змогу робити особливі налаштування для тієї чи іншої роботи. Ще на ринку можна знайти моделі з дисплеєм або світлодіодним індикатором фактичної температури. Це дає змогу дізнаватися показники в певний момент.

Всю апаратуру також можна розділити на домашній варіант і професійний. Перший — це якраз і буде найпростіший фен, який виконує роботи на мінімальній і середній потужності. Для дому такого приладу цілком буде досить. Другий же застосовується професійними будівельниками на великих об'єктах. Він має безліч додаткових функцій, регулятор потужності, різні фіксувальні позиції тощо.

Всі вони бувають трьох типів — пістолетний, прямий і комбінований. У пістолетному будівельному фені ручка розміщується відносно корпусу перпендикулярно. Він характеризується високою надійністю, безпекою, але ускладнює роботу в маленьких приміщеннях. У прямому варіанті ручки взагалі немає, її функції виконує задня частина приладу. Прекрасна модель для експлуатації в тісних кімнатах, безпечна. У комбінованих типах ручка може або зніматися, або повертатися, що дуже подобається споживачам.

Поради щодо вибору

Різновиди й характеристики будівельних фенів дуже різні, тому питання як вибрати рекомендується довірити професіоналу або самостійно розбиратися у всіх тонкощах моделей.

Вибираючи, варто враховувати потреби працівника. За цим показником бажано дивитися на потужність, тип корпусу, щити, регулятори, паливні інжектори, допоміжні деталі. Навіть убезпечивши себе від опіків, варто враховувати максимальну температуру приладу. Вироби можуть працювати до 500 градусів, професійні до 650, а промислові до 700. Цей показник варто враховувати, оскільки підвищується складність роботи.

Вага у всіх типів апарата теж різна. Є легкі моделі вагою 500 грамів, а є варіанти з вагою понад кілограм. Логічно, що важкою продукцією складніше користуватися. Ще варто простежити за наявністю функцій. Для зручності роботи в апараті має бути можливість регулювання потоку повітря і його температури, вбудована пам'ять, захист від перегрівання, фільтри для вхідного повітря, контрольна індикація.

Відомі торгові марки будівельної техніки пропонують висококласну апаратуру, але перед купуванням варто провести аналіз обраних моделей будівельних фенів. Можливо, така максимальна комплектація не потрібна для проведення легких робіт. У виробу мають бути сертифікати якості й гарантія. Якщо ці пункти не дотримані продавцем або виробником, то покупку не варто робити, який би зовнішній вигляд не був у приладу. Останнє, на що варто звернути увагу — це на наявність насадок. Вони досить недорого коштують, але комплект має бути обладнаний соплами, форсунками та дюзами.

Показати ще 60 товарів