Сьогодні насіння льону є буквально всюди. Ці маленькі зернятка додають у каші, салати, випічку та навіть смузі. Це й не дивно. Адже вони містять безліч корисних речовин, включно з вітамінами та мінералами. Тому, якщо ви ще не оцінили всі переваги суперфуду, швидше замовляйте лляне насіння на сайті ROZETKA і включайте їх до свого щоденного раціону.

Уся правда про насіння льону

У природі на сьогодні є два різновиди насіння льону: золоте та коричневе. I обидва ці різновиди мають унікальні цілющі властивості. Тому такий продукт рекомендовано використовувати щодня як харчову домішку. Крім того, насіння льону можна вживати ті дітям, і людям похилого віку, але тільки в невеликих кількостях.

Лляні зерна — справжнє джерело корисних і поживних речовин. Склад продукту містить велику кількість клітковини, яка очищає організм і нормалізує роботу кишківника. Є в суперфуді й інші корисні компоненти:

  • лінамарин — запобігає всмоктуванню і виводить з організму токсини;
  • омега-3 і омега-6 — жирні кислоти мають протизапальний і гойний ефекти;
  • амінокислоти — забезпечують повноцінний розвиток і роботу організму;
  • рослинний білок — робить продукт номером один серед веганів і сироїдів;
  • цинк — підвищує чоловічу потенцію;
  • антиоксиданти — знижують імовірність утворення ракових захворювань;
  • вітаміни групи В — прискорюють метаболізм, а також зменшують кількість жирового прошарку (ідеальний варіант для схуднення).

Особливості та переваги суперфуду

Найефективніше насіння льону в разі запору та запальних процесів шлунково-кишкового тракту. Тому за регулярного вживання покращується робота кишківника та нормалізується травлення. Однак уживати продукт найкраще в стовченому вигляді. Адже від мелених зерен більше користі, оскільки цілі зерна можуть просто не перетравитися в шлунку.

Також лляне насіння використовують під час лікування і профілактики різних захворювань дихальної системи (наприклад, у разі риніту, синуситу, фарингіту та тонзиліту). Дітям рекомендовано давати відвари з рослини в разі грипу та простудних захворювань. Крім того, фосфор, що входить до складу, сприятливо впливає на роботу мозку та нервової системи, а мідь бере участь в обміні жирів і вуглеводів. Тому органічне насіння льону також рекомендовано під час схуднення і дотримання різних дієт.

Однак, попри всі переваги суперфуду, зловживати продуктом не варто. Також зерна не рекомендовано вживати під час вагітності.

Поради та рекомендації

Насіння льону має ніжний солодкуватий смак, чимось схожий на кунжут. Тому рослину широко застосовують і в кулінарії. І якщо для лікування рекомендовано вживати тільки мелені зерна (для найкращого засвоєння), то для їди підійдуть і ціле насіння, яке можна додавати в різні салати, брускети та випічку. До речі, бульйон на основі льону використовують для приготування каш, соусів і підлив. А найпопулярнішою стравою з насіння вважають дагестанський урбеч — обсмажені, подрібнені зерна, змішані з медом.

Крім насіння льону в інтернет-магазині ROZETKA можна купити й шрот — зерна, які раніше було використано для отримання олії за допомогою холодного пресування. Однак у такому продукті корисних і поживних речовин уже практично не залишилося.

Після купування цілі зерна льону найкраще пересипати в тканинний мішечок і зберігати в темному, добре вентильованому місці. А ось подрібнювати насіння рекомендовано безпосередньо перед уживанням і не зберігати їх у такому вигляді понад добу, в іншому разі почнеться процес окислення.

Обрано 26 товарів