Програмування

Програмістами не народжуються, ними допомагають стати книги з програмування. Адже навіть найталановитішому фахівцеві потрібно освоїти неабиякий обсяг знань, перш ніж почати творити щось нове, змушуючи комп'ютер робити корисні або просто гарні дії. У цьому розділі зібрано все, що потрібно для освоєння комп'ютерної грамотності в найрізноманітніших проявах.

У великій мірі література з програмування присвячена мовам. Але не звичайним, людським, а штучним, вигаданим для програмування. Це той самий засіб, за допомогою якого формулюються інструкції для програм, щоб вони виконували те, що потрібно людині. Водночас мов програмування придумано вже настільки багато, що освоїти їх усіх навряд чи можливо. Та й не потрібно, оскільки вони мають часом дуже специфічні відмінності, що дають змогу лише певному використанню. Зрозуміти й досконало освоїти C # або Java (або будь-який інший) допоможуть підручники. Вони проведуть читача від основ до написання повноцінної програми.

Крім деталей тієї чи іншої мови в книгах пояснюються алгоритми, тобто типові схеми рішення задач. Правильний вибір і реалізація алгоритму визначають ефективність програми, а також правильність її роботи.

Частина літератури присвячена найкращим практикам, що використовуються у реальній розробці комерційного софту. Описуються підходи, що дають змогу якнайшвидше створювати робочий код і уникати водночас появлення помилок. Також є різні методології роботи із проектами, що варіюються від компанії до компанії. Освоєння цього матеріалу є важливим для всіх, хто хоче стати професійним програмістом.

Також у розділі зібрано літературу, що описує популярні середовища розроблення. Адже створення коду - це не лише написання тексту програми. Це ще й налагодження, перевірка виконання крок за кроком, пошук вузьких місць і оптимізація, оперативне розгортання оновлень у тестовому або реальному робочому оточенні. Все це полегшує середовище розроблення, й освоїтися в ньому допоможуть книги.

Оскільки розробка може вестися для різних платформ і ситуацій, з'явилася величезна кількість навчальних курсів, авторських і офіційних. Завдяки ним програміст може дізнатися про створення софту для Windows, Mac OS і Linux, мобільних операційних систем або навіть для хмарних сервісів. Відокремленим є веб-програмування з розробленням серверного та клієнтського софту.

Книги з програмування

Обрано 2000 товарів

Показати ще 60 товарів